Український молочний індекс (УМІ) восени продовжив зростання – Андрій Ярмак

0
225

Український молочний індекс (УМІ) продовжує рости. Протягом всього двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока зросла на 28%. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Зокрема, за інформацією економіста ФАО, в жовтні зростання склало 9,3% до вересня – менше, ніж зазвичай (середній показник був 11%). При цьому, Андрій Ярмак зробив припущення, що можливо зростання було нижчим, ніж зазвичай, тому що показник УМІ був вже дуже високим.

Він також повідомив, що зростання УМІ відбувалося, переважно, за рахунок зниження вартості кормів, хоча й ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше здешевлення серед кормів відбулося в сегменті соняшникового шроту (понад 18% за місяць).

Андрій Ярмак навів також ще декілька цікавих цифр. Зокрема:
– УМІ в жовтні 2019 року вже в півтора рази перевищував минулорічний;

– УМІ в вересні 2019 був на 28,8% вищим, ніж в середньому за останні 8 років для цього місяця;
– Накопичувально за перші десять місяців поточного року УМІ був вищим за минулорічний вже на 25,4%;
– УМІ був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 16,9% і був найкращим за всю історію спостережень, а отже, є новий рекорд.

“Принагідно нагадаю, що УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.

Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в порівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше”,- пояснив економіст ФАО.

При цьому, говорячи про очікування в листопаді, Андрій Ярмак зазначив, що протягом останніх вісім років УМІ в цьому місяці, як правило, зростав. Середнє зростання складало 3,6%. “Але було два роки, коли УМІ в листопаді падав. І це якраз були роки, коли цей показник в жовтні вже був дуже високим. Отже, цілком імовірно, що це може статися й в 2019 році”,- зробив прогноз економіст ФАО.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я