Аналітики підвищили прогноз експорту українських олійних у 2019/20 МР до 200 тис тонн

0
104

Аналітики компанії ProAgro Group оновили свої розрахункові баланси попиту та пропозиції основних олійних культур в країні на 2019/20 МР. Через збільшення прогнозу виробництва насіння соняшнику ними було підвищено обсяг його внутрішньої переробки на 275 тис. – до 15,875 млн тонн, а також експорту – з 180 до 200 тис. тонн.

Прогнозні показники для експорту насіння ріпаку залишились на рівні листопада і склали 2,9 млн тонн, а для соєвих бобів через високу активність експортерів у перші місяці поточного МР підвищені на 25 тис. тонн – до 1,875 млн тонн відповідно.

Сумарний експорт олійних з території нашої країни в грудні, порівняно з листопадовими оцінками, збільшився несуттєво – з 6,76 до 6,81 млн тонн, а експорт рослинних олій – на 130 тис. тонн – до 6,595 млн тонн переважно за рахунок соняшникової олії.

В разі, якщо прогнози справдяться, показник експорту рослинних олій з України в сезоні 2019/20 МР перевищить минулорічний на 3,97% і стане рекордним.

Як повідомила AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, активність експортерів на соєвому ринку на початку маркетингового року дозволила лише за перші два місяці експортувати майже 45% від прогнозного річного показника експорту цієї культури.

Так, відповідно до офіційної інформації, у вересні-жовтні цього року він склав 840 тис. тонн соєвих бобів. Якщо подібна динаміка збережеться, то аналітики будуть змушені суттєво корегувати баланси, скорочуючи обсяги внутрішньої переробки на противагу збільшенню експорту.

Що ж стосується ринку соняшнику і, відповідно, соняшникової олії та шроту, то більш високі показники прогнозного експорту стали наслідком вищого врожаю олійної в поточному сезоні.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я