У 2019 році Україна планує експортувати майже 12 тис тонн яєчних продуктів

0
119

У 2018 році українські виробники експортували на світовий ринок 7,8 тис. т сухих і 6,2 тис. т рідких яєчних продуктів, що перевищує показники 2017 року на 98% і 24% відповідно.

Про це повідомляє Pro-Consulting.

«Ринок яєчних продуктів в Україні ще досить молодий, можна навіть сказати, що він знаходиться на початковому етапі розвитку. Справа в тому, що до недавнього часу вітчизняні харчові підприємства вважали за краще купувати яйця в їх природному вигляді, в шкаралупі. Однак, прогресивні тенденції поступово проникають і на нашу територію», – вказали аналітики.

Уже в 2009 р на міжнародний ринок з України було поставлено 4,2 тис. т сухих яєчних продуктів. У поточному році прогнозується експортувати майже в 3 рази більше – 11,9 тис. т зазначеної продукції.

«Найбільші обсяги експорту були зафіксовані в 2013-2014 рр., але потім, через втрату виробничих потужностей на непідконтрольних територіях, темп зростання був не просто втрачений, а в 2015 р відбулося падіння на 40%», – вказується в повідомленні.

Відкриття ринку ЄС вплинуло на структуру виробництва яєчних продуктів в Україні. Оскільки для Євросоюзу характерно споживання в основному рідких яєчних продуктів, тому багато вітчизняних виробників переорієнтувалися саме на цей вид.

У той же час, за прогнозами аналітиків, виробництво сухих яєчних продуктів в Україні в середньостроковій перспективі буде динамічно розвиватися. У наступному році воно досягне 13,5 тис. т, а до 2023 р виросте до 16,9 тис. т.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я