Україна та Білорусь провели переговори щодо покращення доступу до ринків у рамках СОТ

0
139

Українська делегація на чолі з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговим представником України Тарасом Качкою взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ, яке відбулось 09 – 10 грудня 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

У рамках засідання українська делегація довела до відома членів СОТ позицію з актуальних питань діяльності організації, зокрема стосовно функціонування Апеляційного органу.

“Україна підтверджує готовність працювати над вирішенням питання започаткування процесу відбору членів Апеляційного органу і закликає членів СОТ взяти участь у переговорах стосовно розробки відповідних змін до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів, які відповідатимуть сучасному стану справ”, – зазначив заступник Міністра – Торговий представник Тарас Качка.

Під час засідання Україна виступила співавтором заяв щодо підвищення ефективності діяльності органів СОТ та стосовно підтримки багатосторонньої торговельної системи, а також підтримала рішення щодо продовження дії мораторіїв на незастосування мит до електронних передач даних та на ініціювання спорів у випадках відсутності порушень за Угодою про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Крім того, було проведено зустрічі з Генеральним директором СОТ Р. Азеведо, Генеральним секретарем Європейської асоціації вільної торгівлі Г. Гетаз, Виконавчим директором Міжнародного торговельного центру (МТЦ) А. Гонсалес та з представниками делегацій ЄС, Японії, Індії, Казахстану та Нової Зеландії.

Під час згаданих зустрічей порушувались питання діяльності та реформування СОТ, ухвалення можливих рішень та угод у рамках 12-ї Конференції міністрів, зокрема, стосовно сільського господарства, скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства, дисциплін з внутрішнього регулювання послуг, електронної комерції, а також було обговорено питання розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин, реалізації проєктів МТЦ в Україні на підтримку малого та середнього бізнесу.

Українська делегація також провела двосторонні консультації з представниками делегації Республіки Білорусь щодо покращення доступу до ринків товарів та послуг цієї країни у рамках її вступу до СОТ.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я