Високі ціни українського яблука негативно позначаються на експорті продукції

0
273

Оптові ціни на українське яблуко станом на кінець жовтня 2019 року підвищилися, ніж рік тому в цей же час в середньому в 2,3 рази.

В даний час, повідомляє проект EastFruit,  садівники продають якісне яблуко популярних сортів у середньому по 11-12 грн / кг (46-50 центів), а роком раніше купити таке ж яблуко можна було по 18-20 центів за кг, тобто більш ніж в два рази дешевше.

«Не дивлячись на те, що кінець листопада – це період максимальних запасів яблука в Україні та розпродажу яблук, що не підлягають тривалому зберіганню, ціни на цей фрукт в Україні не тільки не знижуються, але навіть зберігають тенденцію до зростання. Виробники закладають на зберігання все більш-менш якісне яблуко в очікуванні ще більш істотного зростання цін на яблуко в зимовий і весняний періоди», – зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Найбільше зросли ціни на яблуко сорту Гала (Gala), який користується хорошим експортним попитом і набирає популярність на внутрішньому ринку. Найменше – в середньому в два рази, зросли ціни на яблуко сортів Голден Делішез (Gloden Delicious), Гренні Сміт (Granny Smith) і Фуджі (Fuji).

Високі ціни українського яблука негативно позначаються на експорті продукції, і навіть стимулюють імпорт, хоча країна і залишається поки нетто-експортером яблука.

«Зараз в Польщі яблуко такої ж якості, як в Україні, можна легко купити на 10-15 центів за кг дешевше, причому в будь-якому обсязі. І це при тому, що саме в Польщі в цьому році зниження виробництва яблук було найбільш різким. При такій різниці в ціні, повністю уникнути імпорту яблука досить складно, особливо на тлі зростання цін в Україні. В цей же час ціни на яблуко в Польщі знижуються і конкурентоспроможність польського яблука в порівнянні з українським продовжує зростати», – говорить Андрій Ярмак.

Українські садівники вважають, що вони зможуть успішніше експортувати яблуко в другій половині сезону, відштовхуючись від торішнього досвіду. І, не виключено, що очікування фермерів можуть і виправдатися. Зокрема Українська плодоовочева асоціація (УПОА) повідомляє, що на Близькому Сході, в другій половині сезону 2019/20 років, може утворитися певний дефіцит яблука великих калібрів через зниження обсягів виробництва яблука великих калібрів в Італії і Франції. Також всі знаходяться в очікуванні офіційного відкриття ринку Індії для яблука з України.

«В даний час Іран не зможе замістити яблуко з ЄС на ринку Близького Сходу, тому що продукція з цієї країни просто не відповідає мінімальним якісним параметрам і продається в низькому ціновому сегменті, а інші постачальники, такі як Молдова і Сербія, поки не мають достатнього досвіду довгої логістики, а Молдова – ще й яблука потрібних сортів і якості. Тому ціни на Близькому Сході в даний час також мають тенденцію до зростання в сегменті якісного яблука», – відзначають аналітики.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я