Як позначаться лісові пожежі в Австралії на м’ясній галузі світу: розповідає Андрій Панкратов

0
191

Від масштабних лісових пожеж в Австралії постраждала не тільки дика флора та фауна. За попередніми даними, у вогні загинуло 100 тис. сільськогосподарських тварин.

Однак ця цифра не остаточна і, очевидно, з часом вона буде тільки рости, вважає аналітик агропродовольчих ринків ФАО Андрій Панкратов.

«Справа в тому, що до кількості тварин, які безпосередньо загинули під час пожеж, треба буде додавати втрати тварин від калібрування через пов’язані з пожежами наслідки – опікі, стрес і т.ін.», – зазначає аналітик в коментарі для AgroPortal. ua.

Також можна очікувати, що через втрати пасовищ і посівів кормових культур деякі виробники будуть позбавлятися навіть від вцілілого стада.

«Такий же ефект може бути і в випадках, коли постраждалим фермерам знадобиться забезпечувати собі хоч якийсь мінімальний грошовий потік», – додає Панкратов.

Причому такий хід подій може привести на першому етапі до збільшення пропозиції м’яса, але зрозуміло, що далі буде спостерігатися спад виробництва.

Зараз тільки починають проводитися перші оцінки втрат м’ясної галузі Австралії від пожеж, але очевидно, що наслідки трагедії будуть дійсно чутливими для всього світового ринку.

Потрібно розуміти, що Австралія є другим у світі експортером яловичини і першим експортером баранини. Разом експорт цих видів м’яса склав в 2018 році 1,7 млн ​​т.

«Ми вже почули від аналітиків, що регіони, охоплені пожежею, мали приблизно 10% національного поголів’я великої рогатої худоби та овець, тобто максимальний порядок втрат ми можемо побачити, – каже Панкратов. – Це не так вже й багато в світових масштабах, адже обсяг глобальної торгівлі м’ясом коливається з року в рік у великих розмірах. Проте, світові ринки, безумовно, будуть реагувати на цю подію, адже вона була несподіваною і надзвичайною».

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я