ЄС має зберегти дозвіл на ввезення українського м’яса птиці, незважаючи на випадок пташиного грипу у Вінницькій області – думка

0
259

Своєчасне рішення про зонування і налагоджений механізм інформування дозволили Україні не припиняти ввезення м‘яса птиці з ЄС через спалахи пташиного грипу, що були зафіксовані у країнах ЄС протягом останнього місяця.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Тому ми негайно повідомили компетентні органи ЄС про виявлений випадок пташиного грипу у Вінницькій області.

Крім того, ми призупинили сертифікацію з потужності експортера в 30 км зоні, хоча законодавство ЄС встановлює вимоги – 10 км.

Ці всі заходи робляться для того, щоб довести всьому світу, що довіра дозволяє зберігати торгівлю у таких чутливих ситуаціях”,- зазначив Тарас Качка.

Посадовець також висловив надію, що за таких умов ЄС має зберегти дозвіл на ввезення м‘яса птиці з України.

“Лише якби ми сталися один до одного вороже, ЄС би скористався цією можливістю і спробував би закрити імпорт з України в цілому. Це би запустило ланцюговий механізм взаємних обмежень. (Цього сценарію обидві сторони хочуть уникнути).

А поки ми активно співпрацюємо з контрольними органами ЄС, аби реакція була дружньою і адекватною”,- повідомив Тарас Качка.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я