Україні потрібно рухатися у бік запровадження нульової ставки мита при агроекспорті до ЄС

0
96

Україні потрібно рухатись і далі у виконанні наших угод з ЄС аж до запровадження нульової ставки ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції. Про це після комітетських слухань «Розвиток зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією в рамках угоди з ЄС» повідомив голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

Він додав, що для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства, пише AgroPolit.com.

«Зовнішня торгівля завжди була важливим елементом українського агропромислового комплексу. Маючи багаті грунти, сприятливий клімат, працьовите населення, у наших руках є усі можливості для зайняття передових місць на основних світових продовольчих ринках», — зазначив Олег Тарасов.

Народний депутат навів наступні цифри.

Сальдо зовнішньої торгівлі продукцією українського АПК у 2019 р. склало + 16,4 млрд $ (на 21% більше, ніж у 2018 р.). Частка АПК у загальному експорті України сягнула 44,2%.

Україна посідає перше місце у світі за експортом олії, четверте — за експортом кукурудзи та п‘яте — за експортом пшениці.

Уже у 2019-2020 маркетинговому році очікується зростання експорту зернових на 9% до майже 55 млн т.

Тарасов уточнив, що вже сьогодні Україна має суттєві зрушення у регулюванні торгівлі з ЄС. На даний момент між Україною та ЄС діють тарифні квоти (tariff rate quotas — TRQs), суть яких полягає у встановленні пільгової ставки ввізного мита в ЄС для певного обсягу товарів. А на ту продукцію, яка ввозиться поза межами тарифної квоти, розповсюджується стандартна ставка ввізного мита.

“Зрозуміло, що за багатьма культурами ми перевищуємо об‘єми квот і швидко їх вичерпуємо», — підсумував Олег Тарасов.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я