В Україні підвищується ціна на яблуко експортної якості

0
94

Українські садівники активно підвищують ціни на яблуко, повідомляють аналітики проекту EastFruit, посилаючись на дані власного моніторингу. При цьому фахівці проекту підкреслюють, що в першу чергу дорожчають фрукти експортної якості.

Так, за даними проекту, сьогодні ціни на яблука в залежності від сорту озвучуються виробниками в межах 10-17 грн / кг ($ 0,41-0,69 / кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня .

Підвищувати ціни садівникам дозволяє активний попит на ці фрукти як з боку оптових компаній, так і з боку роздрібних мереж, тоді як запаси яблука в сховищах скорочуються.

Як відзначають представники оптових компаній, збільшення закупівельних цін на яблука – вимушений захід, оскільки з кожним днем ​​все важче збувати фрукти необхідної якості в необхідних обсягах. Оскільки частина виробників прийняли рішення призупинити продаж в очікуванні більш високих цін, а деякі і зовсім вже завершили реалізацію, на ринку утворився дефіцит пропозиції якісних яблук. В першу чергу на ринку з’явилася нестача пропозицій яблука з холодильників з регульованим газовим середовищем (РГС).

Відзначимо, що на даний момент ціни на яблуко в Україні вже перевищили рівень минулого року в середньому 1,8 рази. За словами садівників, запаси яблук у сховищах достатньо швидко закінчуються завдяки стабільному попиту, що лише провокує подальше зростання цін. Більшість фермерів встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні місяці.

Питання садівництва, експорту, вирощування нішевих культур і багато інших будуть в центрі уваги шостої національної конференції «Мільйон з гектара», яка відбудеться 5 березня 2020 року в Одесі (Україна), в готелі «Чорне море». Реєстрація для участі в події доступна за цим посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я