Cитуація з коронавірусом в Китаї істотно не вплине на український агроекспорт – думка

0
73

Ситуація з коронавірусом не повинна істотно вплинути на український експорт зернових, оскільки попит на аграрну продукцію все ж залежить від кількості населення, яке росте, і є менш еластичним, ніж попит на пальне, товари народного споживання або туристичні послуги.

Таку думку висловив в.о. виконавчого директора «Української зернової асоціації» (УЗА) Сергій Іващенко виданню «Інтерфакс-Україна».

За його словами, з моменту початку епідемії вірусу в Китаї Україна поки не відчула з його боку зниження попиту на зернові.

«Втім, слід пам’ятати, що певні логістичні обмеження, такі як заборона заходити в порти судам, які побували в регіонах, де виявлено захворювання коронавируса, або обмеження кредитування через падіння економік можуть негативно впливати на обсяги міжнародної торгівлі», – сказав він.

Іващенко зауважив, що такі фізичні і фінансові обмеження цілком можуть мати негативний вплив і на динаміку українського експорту аграрної продукції.

«В даний час падіння попиту і цін відчувають виробники нафти і пального на тлі очікувань зниження перевезень. Уповільнення такої великої економіки, як Китай, безумовно, матиме негативний вплив на інші економіки. Якщо не вдасться знайти ефективні методи боротьби з коронавірусом найближчим часом, то наслідки для всіх економік світу будуть вельми негативні – може початися економічна криза», – уточнив він.

При цьому експерт додав, що падіння обсягів міжнародної торгівлі призведе до збільшення запасів продукції і зниження ціни на неї на внутрішньому ринку України, а також падіння експортної виручки і доходів державного бюджету.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я