Уряд має представити реальні кроки з подолання кризи, а не займатися запізнілою постановкою завдань – думка

0
257

З постановкою завдань щодо недопущення економічної кризи під час карантину Уряд запізнився, вже потрібні реальні кроки з її подолання. Таку думку висловила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), засновниця агромедіа-агенції SAPIENZA Катерина Звєрєва, коментуючи заяву заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького про те, що Міністерство підтримує продовження роботи відкритих продовольчих ринків країни під час карантину.

“Не обов’язково створювати обмеження – варто лише зруйнувати умови, за яких раніше підприємці та фермери, а особливо невеличкі фермерські господарства, могли реалізувати власну продукцію на ринках” – висловила думку директор з розвитку УПОА в коментарі SEEDS.org.ua.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький цього тижня зробив заяву про те, що Міністерство підтримує продовження роботи відкритих продовольчих ринків країни під час карантину, оголошеного у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19.

“Ми виступаємо за те, щоб не обмежувати продовольчі ринки, крім того, до цього переліку важливо додати реалізацію насіння, засобів захисту рослин, саджанців та ветпрепаратів”, – наголосив заступник Міністра під час онлайн-наради з представниками профільних асоціацій 23 березня.

Також він повідомив, що передумов до обмеження експорту аграрної продукції наразі немає.

“Поки у Мінекономіки проводяться наради щодо доцільності діяльності відкритих продовольчих ринків під час карантину в Україні, у Києві вже декілька днів не працюють ринки, а також проводяться рейди Нацполіції – фактично проти бабусь, які раніше продавали на вулиці те, що виростили у власному городі.

Програли від цього всі – і мешканці столиці, які тепер не мають альтернативи, де купити продукти, окрім супермаркетів з обмеженнями та чергами, і люди, які виживали тільки за рахунок продажів власної продукції на ринку або дрібної вуличної торгівлі”, – зазначила Катерина Звєрєва.

“На цьому тлі досить туманною є заява на сайті Мінекономрозвитку про те, що “підприємства, які працюють в сфері сільського господарства та харчової промисловості мають особливу важливість для забезпечення продовольчої безпеки, тому їхня діяльність не буде обмежуватися”.

Річ в тім, що не обов’язково створювати обмеження – варто лише зруйнувати умови, за яких підприємці та фермери, а особливо невеличкі фермерські господарства, раніше могли реалізувати власну продукцію на ринках”, – додає агроексперт.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я