Усі прогнози щодо подальшого розвитку світового ринку плодоовочевої продукції на сьогодні є умовними – Андрій Ярмак

0
208

В ситуації світової пандемії, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу COVID-19, агробізнес знаходиться в кращому стані, аніж решта галузей економіки. Це пояснюється, перш за все, тим, що людям навіть в умовах карантину потрібно щось їсти і тому продажі сільгосппродукції повністю не зупиняться. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час онлайн-вебінару  “Як змінюються правила ведення агробізнесу через пандемію Covid-19 та карантин”, що сьогодні проводить агромедіа-агенція Sapienza.media.

“Незалежно від обставин людям треба щось їсти”,- зазначив Андрій Ярмак.

При цьому характерною тенденцією світової торгівлі під час пандемії коронавірусу Андрій Ярмак назвав зменшення продажів продукції з малимтерміном споживання, а натомість збільуються – з великим.

Це пояснюється тим, що, наприклад в Італії сьогодні люди можуть дуже рідко вийти із своїх домівок до магазину. Тому вони намагаються закупити як найбільше продуктів з великим терміном придатності.

“Інший момент, який поки що майже ніхто не відчув, полягає у зменшенні доходів населення. Його згодом відчує увесь світ. І це, безумовно, відобразиться на продажах продукції”,- зазначив Андрій Ярмак.

Говорячи про перспективи української продукції на зовнішніх ринках, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) зазначив, що найбільш гарні вони у зернової продовольчої групи. “Адже це та продукція, яка користується найбільшим попитом в усьому світі”,- зазначив Андрій Ярмак.

При цьому говорячи про прогнози щодо подальших перспектив ринку плодоовочевої продукції, Андрій Ярмак зазначив, що всі вони на сьогодні є умовними. “Передусім тут варто враховувати подальші макроекономічні показники США та країн Єврозони, а ці фактори можуть досить швидко змінитися”,- резюмував Андрій Ярмак.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я