УЗА підписано Меморандум щодо граничного обсягу експорту пшениці

0
250

Сьогодні президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов підписав Додаток до Меморандуму, запропонований Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України стосовно узгодження позицій на ринку зерна на 2019/2020 МР, яким встановлено граничний обсяг експорту пшениці на рівні 20,2 млн. т.

Про це йдеться у повідомлені Української зернової асоціації.

«Цей показник повністю відповідає прогнозу УЗА щодо експорту пшениці з України в поточному маркетинговому році. На сьогодні Україна експортувала майже 18 млн. т пшениці, залишилося експортувати в квітні-червні 2020 року відповідно до протоколу 2,2 млн. т. Такий обсяг є абсолютно типовим для України в останні місяці сезону та не несе жодних ризиків продовольчої безпеки. Окрім того, за всю історію підписання Меморандуму між зерновиками та Міністерством не було випадків порушення досягнутих домовленостей та експорту зернових понад встановлений граничний обсяг», — наголосив Президент УЗА Микола Горбачьов.

За словами Миколи Горбачьова, УЗА тісно співпрацює з Урядом та Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства щодо розвитку аграрного сектору, забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень.

Наразі, Україна експортувала близько 50 млн т зерна та олійних, і планує до кінця маркетингового року експортувати ще близько 10 млн т.

Виробництво зерна 2019 року склало близько 98 млн т, що є абсолютним рекордом.

Із зібраного врожаю пшениці понад 28 млн. тв цьому році, в Україні залишиться щонайменше 8 млн. т, що значно перевищує обсяг споживання пшениці в Україні.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я