Експортний попит на українську продукцію АПК під час глобальної пандемії зростатиме – Качка

0
214

Важливість постачання агропродукції з України зростатиме під час глобальної пандемії коронавірусу для забезпечченя продовольчої безпеки як Європи, так і всього світу.

Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та торговий представник України Тарас Качка, повідомляє AgroPolit.

«Україна є нетто-експортером, тобто виробляємо більше, ніж споживаємо. Українська аграрна промисловість «годує увесь світ», експортуючи соняшникову олію та кукурудзу», – прокоментував Тарас Качка.

Однак, за словами заступника міністра,  зовнішня торгівля пшеницею має здійснюватись дуже обережно, щоб не призвести до нестачі в Україні. А деякі традиційні продовольчі товари в Україні не перекривають попит власною промисловістю.

«Є ринки, де ми залежимо від імпорту, наприклад, як не дивно,  це гречка. Тут ми маємо негативну тенденцію скорочення посівних площ в Україні. Це пов’язано зі зміною клімату та структури українського сільського господарства. Посіви гречки мігрують у більш сприятливі регіони. Тому у нас зростає частка імпорту в такому товарі як улюблена українцями гречка», – зазначив Качка.

Він додав, що в України є запит навіть до Австралії – стосовно того, щоб на нас поширили загальну систему преференцій.

“Тому що в нинішніх умовах зменшення мита навіть на 5 відсоткових пунктів дає можливість економічно вигідно продавати продукцію з України до Австралії. Тобто ми є глобальним гравцем”, – розповів Тарас Качка.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я