У березні світові ціни на цукор зменшилися майже на 20% – ФАО

0
244

У березні світові ціни на продовольство різко знизилися: внаслідок скорочення попиту, пов’язаного з наслідками пандемії COVID-19, і падіння світових цін на нафту через очікування уповільнення темпів економічного зростання, що викликане обмеженнями урядів різних країн для збереження охорони здоров’я.

Про це йдеться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Середнє значення індексу продовольчих цін, яким відслідковуються щомісячні зміни міжнародних цін на основні види продовольства, становило в березні 172,2 пункту, що на 4,3 пункту нижче, ніж у лютому.

«Падіння цін обумовлене головним чином факторами щодо попиту, а не пропозиції, а на фактори попиту впливають перспективи в економіці, що все більше погіршуються», – сказав старший економіст ФАО Абдолреза Аббассіан.

Найбільше падіння відзначається в індексі цін на цукор, який знизився на 19,1% порівняно з лютим. Серед причин – зниження попиту на споживання продовольства поза домом, що пов’язано із заходами самоізоляції, які вводяться багатьма країнами, а також зменшення попиту з боку виробників етилового спирту – у зв’язку з різким падінням цін на сиру нафту.

Індекс цін ФАО на рослинні олії за місяць знизився на 12% через падіння цін на пальмову олію, що пов’язане з різким скороченням цін на сирі мінеральні олії і зростанням невизначеності щодо наслідків пандемії для ринків рослинних олій у світі. За цією ж тенденції пішли ціни на соєву та ріпакову олію.

«За останній місяць ціни на нафту впали більше ніж удвічі, і це має серйозний понижуючий вплив на біопаливо, яке є важливим джерелом попиту на ринках цукру і рослинних олій», – зазначив аналітик ФАО Пітер Тенес.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію знизився на 3% через зменшення котирувань і глобального попиту на імпорт знежиреного та незбираного сухого молока – у зв’язку з порушеннями в ланцюжках поставки молочної продукції через обмежувальні заходи, спрямовані на стримування поширення COVID-19 .

Індекс цін ФАО на зернові в березні знизився на 1,9% порівняно з лютим і практично повернувся на свій рівень березня 2019 року. Знизилися міжнародні ціни на пшеницю, оскільки ефект від великих глобальних поставок і сприятливих видів на урожай переважив ефект від зростання імпортного попиту з боку Північної Африки та деяких невеликих обмежень на експорт, введених Російською Федерацією. Також знизилися ціни на кукурудзу, одночасно через значну пропозицію і сильне послаблення попиту зі сторони сектора біопалива. Однак міжнародні ціни на рис навпаки ростуть третій місяць поспіль – через створення запасів у зв’язку з побоюваннями можливого введення В’єтнамом заборони на експорт, хоч досі керівництво країни спростовує такі повідомлення.

Індекс цін ФАО на м’ясо впав на 0,6 відсотка в зв’язку зі зниженням міжнародних котирувань на баранину і яловичину, для яких є значні пропоновані на експорт обсяги при деякому скороченні торгівельних можливостей через обмеження в логістиці. При цьому зросли котирування на свинину через сплеск світового попиту, а також труднощі в роботі переробних потужностей через обмеження переміщення працівників підприємств.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я