У Мадриді підписано Меморандум про співпрацю України та Іспанії у галузі АПК

0
98

Вчора у Мадриді підписано Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарствам між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Міністерством сільського господарства, рибальства та харчових продуктів Іспанії.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у соцмережі Facebook, пише AgriGator.

“Меморандум в принципі є типовим документом про співпрацю. Але він вкрай важливий для нас.

По-перше, для Іспанії Україна – найбільший постачальник сільськогосподарської продукції. Просто номер один. Незважаючи на те, що культурно для Іспанії ближчі ринки тої ж Латинської Америки.

Але наша кукурудза перемагає всіх. І коли я жартую, що «хамон наш» це лише частково жарт. Ми є ключовим постачальником для іспанського тваринництва”,- зазначив, коментуючи подію, Тарас Качка.

Він також повідомив, що загалом з 840 млн доларів українського експорту до Іспанії з початку року 2/3 займає кукурудза і олія.

“Це є підґрунтям для структурного аграрного діалогу.

Тим не менш до підписання цього Меморандуму ми йшли три роки. Бо політично Україна була не дуже у фокусі аграної політики Мадриду.

Тут криється головне. Якщо ми хочемо від Брюсселю якісно іншого доступу аграрної продукції, то нам потрібне спільне бачення аграрного розвитку з кожною державою-членом ЄС. Це головна мета нашого структурного діалогу щодо сільского господарства з Іспанією”,- висловив думку заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України.

Він також додав, що Україна прагне підтримувати такий діалог з усіма іншими державами-членами.

“Наразі ми маємо 17 меморандумів про співпрацю з державами-членами ЄС. Більшість цих діалогів є живими”,- уточнив Тарас Качка.

Зокрема, за його інформацією, у січні цього року керівництво МЕРТ провело аграрний діалог з Німеччиною.

“Тоді ж у Берліні зустрілися з балтійськими міністрами. Крім того відбувся дуже якісний діалог з угорським міністром сільского господарства.

А під час візиту до Польщі у лютому цього року ми з міністром Ардановскьїм переконалися до чого призводить дефіцит діалогу щодо аграрної політики між сусідніми країнами. Бо більшість критичних уваг в наш бік з боку польських фермерів були скоріше пропагандистськими упередженнями, ніж реальними проблемами”,- зазначив Тарас Качка.

Він також підсумував, що розмова про доступ на ринок ЄС базується на спільному розумінні агарної стратегії, а це розуміння на рівні ЄС виростає з діалогу з кожною окремою державою. “Такий от непростий шлях до оновлення Угоди про асоціацію”,- резюмував чиновник МЕРТ.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я