Україна у поточному сезоні може експортувати близько 20 млн тонн пшениці

0
104

Для українських виробників пшениці очікується непоганий рік, адже ціна на неї вже перевищила $ 200/т, і це не межа.

Таку думку висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, пише AgroPortal.

За його словами, при внутрішньому споживанні пшениці на рівні 7-8 млн т Україна, швидше за все, експортує більш ніж 20 млн т, враховуючи перехідні залишки.

При цьому експерт вказує, що, за оцінками USDA, загальний світовий обсяг валового виробництва пшениці збільшиться на 3 млн т і в цілому складе 773 млн т.

«Це пов’язано зі збільшенням виробництва пшениці в РФ. В цілому країна зробить 83 млн т, що на 5 млн т більше, ніж очікувалося раніше. Це – другий результат за всю історію існування Росії. З чим пов’язаний успіх виробництва пшениці в РФ? Перш за все – це зміни клімату, які йдуть на користь країні. Але не тільки вони. Урядова програма дає про себе знати. Це і технічне переоснащення, і дешеві кредити, і можливість ефективно вирощувати в надзвичайно складних умовах», – констатує президент УКАБ.

При цьому він додає, що єдиним слабким місцем в РФ залишається логістика.

«Транспортувати пшеницю з Алтаю і півдня тайги – непроста історія. Також у РФ і незначні можливості для морського експорту. Тут Україна має конкурентну перевагу, тому і утримує позиції по пшениці на світових ринках», – резюмує Алекс Ліссітса.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я