Основним експортним ринком для українського гарбуза залишаються країни ЄС – Катерина Звєрєва

0
200

Посівні площі під гарбузом щорічно зростають. Зокрема, це пояснюється трендом здорового харчування, яке стає все популярнішим, а також збільшенням експорту. Про це повідомила директорка з розвитку  Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва в коментарі Агравері. 

«У минулому 2019 році посівні площі під гарбузом збільшилися на 5% і склали 30,8 тис. га. В цьому ж році площі під гарбузом в українських господарствах хоча й незначно, але також зросли і складають вже понад 31 тис га. Загалом, гарбуз, разом з часником та кабачками, є однією з небагатьох культур, популярність вирощування якої в українському АПК зросла протягом останніх 9 років. Так, з  2011 року площі під гарбузами в Україні збільшилися на 3,55 тис га», – зазначає Катерина Звєрєва.

Цього року через погодні умови урожай гарбузів, як і майже усі видів овочевих культур, значно постраждав, затягнувся процес вегетації рослин.

«Результат – зменшення врожайності культури та підвищення ціни на неї майже вдвічі. Так, якщо минулого року ціна гарбуза складала 5-6 грн/кг, то цього року аграрії півдня України реалізують культуру вже в ціновому діапазоні 10-12 грн/кг», – зазначає Катерина Звєрєва.

Гарбузи реалізовують не лише на внутрішньому ринку, але й експортують. Як зазначає експертка, основним зовнішнім ринком реалізації для українського гарбуза залишаються країни ЄС. Нині користується попитом органічна та сушена продукція з гарбузів.

Ціна реалізації такої продукції в країнах ЄС українськими виробниками може сягати 0,8- 1 євро/кг. Також експортують безпосередньо гарбузи у супермаркети та магазини Європи, Великої Британії та Арабських Еміратів. Хоча далеко не всі сорти користуються там популярністю.

«Традиційні гарбузи великого калібру не користуються попитом в країнах Європи. Натомість столові сорти вагою не більше 1 кг, як скажімо Butternut squash, Acorn Squash або Sugar Pie Pumpkin, охоче купляють європейці», – зазначає директорка з розвитку УПОА.
UkraineFood.org

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я