Розвиток україно-канадських відносин у галузі АПК – це можливості для обох країн

0
276

Перспективи українсько-канадських відносин у галузі АПК, можливості зі співробітництва з українським агробізнесом провідних канадських гравців ринку сільгоспобладнання та фінансові рішення від представників канадського агробізнесу, шо пропонуються українським гравцям ринку були презентовані під час  Міжнародної канадсько-української конференції «Україна – Канада: Нові шляхи аграрної співпраці», що відбулася у режимі онлайн 5 листопада.

Організатором події виступило посольство Канади в Україні.

Медіапідтримка та технічне забезпечення надавалися агромедіа-агенцією Sapienza.

Участь у конференції взяли старший радник з питань торгівлі  Посольства Канади в Україні Адам Барболет, радник з питань бізнесу Посольства Канади в Україні Єлізавета Журавська  та представники бізнесу та профільних асоціацій з різних провінцій Канади.

Звертаючись з вітальним словом до учасників конференції, Адам Барболет зазначив, що розвиток двосторонніх відносин між Україною та Канадою – це можливості для обох країн.

«І як ви знаєте ці відносини не почалися сьогодні. Вони розпочалися ще на початку XIX  століття – того періоду, коли українці вперше почали приїжджати до Канади. Вони привезли з собою свої знання про сільське господарство. З того часу Канада розробила велику кількість аграрного обладнання, яке допомагає фермерам не тільки в своїй країні, а й по всьому світі. Важливо зазначити, що Україна зараз відіграє велику роль в світовому експорті сільськогосподарської продукції. При цьому, понад 44% сільгоспугідь  в Україні є землями, які можна обробляти, в порівнянні з 4%, які придатні для цього в Канаді. В Україні зосереджена найбільша кількість чорнозему в світі, якого в Канаді взагалі немає. Втім, канадська галузь АПК більш креативна в порівнянні з українською.  Ми виробляємо велику кількість обладнання для обробки землі. При цьому сьогодні Канада експортує своє обладнання в понад 150 країн світу, зокрема, і в Україну»,- зазначив Адам Барболет.

Старший віце-президент з питань торгівлі торгово-експортного партнерства провінції Саскачеван Бред Міхнік під час конференції зазначив, що Саскачеван – провідний сільськогосподарський регіон Канади.

«Він відомий тим, що в ньому є великі поля і якісне обладнання, яке використовується для вирощування зернових, олійних, бобових культур, вирощування худоби. Загалом, на території Саскачевану знаходяться 43% сільськогосподарських угідь Канади. При цьому провінція має  багато викликів у вирощуванні сільгоспкультур, більшість з яких стосуються короткого вегетативного періоду і річних опадів у звичайний рік на рівні 300 мм. Ці умови змусили нас бути дуже інноваційними в наших методах ведення сільського господарства»,- повідомив Бред Міхнік.

Учасники конференції також мали змогу ознайомитися з презентаціями провідних канадських компаній-виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, що працюють в провінції Саскачеван.

Зокрема, з лінійкою техніки та виробництвом компанії Bourgalt Industries та дочірньої компанії Hignline, учасників заходу ознайомив представник компанії в Україні Віталій Привалов.

«Bourgalt Industries, як і більшість компаній в Канаді, є сімейним бізнесом, що був створений у 1974 році. На сьогодні продукція Bourgalt представлена майже в усьому світі. В Україні ми працюємо з 2002 року. На сьогоднішній день у нас є три дилери, що покривають усю територію країни. Компанія Bourgalt виробляє широку лінійку техніки, починаючи від посівних комплексів, кліматичних бункерів та широкої лінійки ґрунтообробної техніки.

Говорячи про посівні комплекси, варто зазначити, що компанія Bourgalt виробляє як анкерні так і дискові агрегати. Всі вони обладнані унікальною конструкцією сошників Paralink. Одна з наших новинок – посівні комплекси серії FMS, які створені, переважно, для європейського ринку та країн, де існують обмеження щодо транспортної ширини агрегатів. Адже більшість наших посівних комплексів – широкозахватні агрегати. Але посівні комплекси серії FMS мають ширину всього лише 3 метри, що підходить для більшості європейських країн»,- зазначив Віталій Привалов.

З пропозиціями компанії Degelman Industries учасників конференції ознайомив представник компанії в Україні Діма Средін.

«Degelman має понад півстолітню історію у виробництві техніки для ґрунтообробки. Це такі агрегати як борони, дискові культиватори, катки та інша техніка. Основними імпортерами нашої техніки є країни Північної Америки. Наша робота в Україні розпочалася в 2012 році. Наразі Degelman експортує в Україну відвали для силосу, дискові та штригільні борони. Також ми в повній мірі забезпечуємо наявність запасних частин та сервісного обслуговування для наших клієнтів. Основний принцип Degelman – найменша потреба в часі та ресурсах для обслуговування техніки. Ми розуміємо, що весною та осінню фермер має дуже обмаль часу для обробітку ґрунту, тому всі наші агрегати обладнані системами, що не потребують змащення та інших операцій з техобслуговування. Всі шарнірні елементи на рамі, циліндрах виконані з використанням композитних втулок, що унеможливлює тертя металу об метал», – повідомив Діма Средін.

Інноваційні рішення, що допомагають фермеру у зборі врожаю, розроблені компанією Flexifinger QD Industries Inc, зокрема стеблопідйомники, презентував менеджер з міжнародних продажів компанії Тобіас Шеур.

«Сьогодні Flexifinger QD Industries має понад 500 дилерів та дистриб’юторів по всьому світу. Більшість нашої продукції – це результат відгуків від фермерів. Ми виробляємо саме те, що потрібно їм. Всі наші стеблопідйомники використовують технологію «швидкого приєднання». Стеблопідйомник для бобових має дві рейки та два «пальці» та легко приєднується до стебла. Стеблопідйомники посиленого типу для зернових, олійних, рисових, бобових та кормових культур використовуються за умов рівної поверхні ґрунту та оснащені також двома «пальцями», що представлені у трьох варіантах»,- повідомив менеджер з міжнародних продажів Flexifinger QD Industries Inc.

Пропозиції компанії Honey Bee Manufacturing Ltd представив менеджер з міжнародних продажів компанії Колін МакДональд.

Зокрема, він зазначив, що компанія Honey Bee Manufacturing з’явилася в Саскачевані у 1978 році з того, що двоє братів створили перший стержневий прополювач для використання на своїй фермі.

У 1979 році в компанії побудували перший трактор з двома ведучими колесами для використання у своєму господарстві. В 1988 році був спроєктований ще один трактор потужністю 500 кінських сил. Крім того, був розроблений трактор потужністю 250 кінських сил з багатоступеневою коробкою перемикання передач.

«Також понад 40 років компанія пропонує жатки для зернозбиральних комбайнів, що сьогодні використовуються в багатьох країнах світу. Зокрема, в 1990 році компанією була випущена стрічкова жатка для комбайнів, що сьогодні відома в усьому світі»,- зазначив Колін МакДональд.

Менеджер з міжнародних продажів компанії Shulte Industries Ілько фон Горден звертаючись до учасників конференції, зазначив, що його компанія є  «найстарішою» серед інших представлених під час заходу, адже її історія налічує 108 років.

«Це каже про її досвід. І  вже 20 років ми є друзями України. Перший раз ми з’явилися на ринку України в 2000 році, в той час, коли в Кіровоградській області шкідники знищили 30 квадратних кілометрів кукурудзи. Наша компанія має дуже довгу історію – перший прибирач каміння ми експортували до Європи в 1963 році. Ми відомі в Україні дуже добре, як виробники мульчувачів, снігоприбиральних машин. Але ми є одними з добрих виробників машин, які прибирають каміння. В Україні завжди казали: не існує проблем з камінням. Хочу вас запевнити, мабуть вона з’явилася, чи про неї раніше не говорили. Наприклад на Харківщині – дуже велика проблема. Також з’явилося каміння на Житомирщині, не кажучи вже про Західну Україну»,- вважає Ілько фон Горден.

Забезпечити найбільш щадне та точне розміщення насіння та добрив при проведенні посівної кампанії фермером. Саме в цьому полягає основна філософія виробництва лінійки техніки канадської компанії SeedMaster, зазначив під час конференції генеральний директор компанії Дон Генрі.

За його словами, SeedMaster вірить у застосування практики ведення фермерського господарства за технологією no-till farming, тобто нульової обробки ґрунту. Її переваги очевидні: менше порушень ґрунту, збереження вологи, що як наслідок, призводить до більш здоровішого ґрунту

Він також зазначив, що наразі головний офіс компанії та виробничі потужності знаходяться в місті Реджайн провінції Саскачеван.  Виробництво складається з цеху з виготовлення, зварювання, фарбування, виготовлення деталей, складу та монтажного цеху.

«SeedMaster вважається одним з основних брендів техніки на нашому ринку. Показники її ефективності підтверджені незалежною третьою стороною з доведеною економією витрат на виробництво агропродукції за рахунок індивідуального дозування міжряддя, рівномірності за шириної сівалки, м’якому поводженню техніки з насінням, що виключає ймовірність його пошкодження. Саме надзвичайна точність техніки SeedMaster дозволяє знизити витрати фермера на посівні роботи»,- підкреслив Дон Генрі.

Співробітник з торгівельних питань Уряду провінції Альберта Аарідж Башір розповів про галузь АПК провінції та потенціал її сільськогосподарських компаній.

Альберта – четверта за величиною провінція у Канаді. Її сільськогосподарські угіддя налічують 20 млн га. Сільськогосподарський комплекс провінції орієнтований на експорт і  Альберта є третім за величиною експортером продукції АПК серед інших регіонів Канади. Експорт сільськогосподарської та харчової  продукції, за ловами Ааріджа Башіра, в 2019 році становив 11,6 млрд. канадських доларів. Основними статтями експорту є м’ясо, пшениця, насіння та олія каноли.

«Альберту відрізняє від інших провінцій Канади наявність великої кількості господарств із розведення ВРХ. Частка провінції у загальній структурі виробництва мяса в Канаді становить 40%, а у переробці – 75%.

Крім того, Альберта відома як регіон, де працюють виробники високоякісної сільськогосподарської техніки. І тут ми говоримо, перш за все, про обладнання та технології. Кліматичне та інтелектуальне сільське господарство – це підхід, що допомагає керувати діями, необхідними для трансформації та переорієнтації сільськогосподарських систем»,- повідомив співробітник з торгівельних питань Уряду провінції Альберта.

Про виробництво обладнання для ферм під час конференції розповів Дуг Бідулок – технічний радник компанії з провінції Альберта HiHog.  

«Компанія є сімейним бізнесом з 1974 року. Ми розробляємо наші продукти так, щоб вони були стійкими, стильними, функціональними, безпечними та якісними. Наша лінійка продуктів різноманітна й це дуже допомагає нашим ділерам. Одна з головних особливостей нашої компанії – розробка адаптивних продуктів. Наприклад, звужувач для проходу ВРХ. Такий агрегат ми можемо побудувати у 60 різних варіантах»,- зазначив Дуг Бідулок.

Представниця Export Development Canada – агентства, що відповідає за розвиток експорту Канади – Ольга Вовк виступила з презентацією щодо можливостей фінансових рішень у придбанні канадського обладнання представниками українського агробізнесу.

Вона зазначила, що агенція підпорядковується Уряду Канади. Втім вона є повністю фінансово самоокупною та працює за комерційними принципами.

«Наша місія – допомога компаніям у зростанні та досягненні успіху на міжнародному ринку. Ми маємо 20 представництв поза межами Канади. Наш головний розвиток повязаний із малим та середнім бізнесом. 76% наших клієнтів є саме представниками таких видів бізнесів. За минулий рік підтримка наших клієнтів надала змогу створити понад 500 тис нових робочих місць. І наші клієнти використовували наші фінансові продукти для розвитку експорту та інвестування в розмірі 102 млрд. канадських доларів. Стійкість та відповідальність є основними принципами нашого бізнесу в усьому світі. Тому ми звертаємо велику увагу на питання боротьби з корупцією.

Ми забираймо ризики у компаній для того, щоб вони мали змогу зосередитися на розвитку бізнесу на міжнародному рівні. І тому ми надаємо експортерам фінансові та страхові рішення, а також аналіз ринку. Крім того, як частину нашої допомоги ми надаємо нашим клієнтам фінансування у вигляді корпоративного кредитування.

Зараз у нас є декілька міжнародних проєктів, над якими ми працюймо не тільки в Канаді, а в багатьох країнах світу, включаючи Україну. Зокрема, крім корпоративного кредитування, ми надаємо кредити під конкретні проєкти. Крім того, коли компанія займається експортом, то вона хоче мати стабільність і ми надаємо її пропонуючи наші страхові рішення. Такі рішення враховують застраховану дебіторську заборгованість і вони допомагають компаніям мати більш конкурентні умови на ринку»,- розповіла про нюанси роботи Export Development Canada Ольга Вовк.

UkraineFood.org

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я