Українські виробники часнику вивчають питання експорту до Великобританії

0
236

Асоціація виробників часнику України почала співпрацювати з підприємцями Великобританії щодо експорту часнику.

Про це повідомила керівник проєктів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса, пише EastFruit з посиланням на AgroPortal.

«Півроку тривали переговори щодо українських сортів і якості самого продукту. У 2020 році Великобританія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишилися поки незмінними. У 2021 році Великобританія змінює правила торгівлі. І якщо ми говоримо про вивчення продукту, то українським часником цікавляться не вперше», – розповідає Юліанна Мусса.

За її словами, під час експорту в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат Євро-1 або сертифікат походження і сертифікати відповідних органів на вимогу. Але найкращим залишається GLOBALG.A.P.

«Без сертифікату GLOBALG.A.P. буде складно потрапити на полицю маркету», – зазначає Юліанна Мусса.

Вона додала, що до Великобританії були відправлені сорти часнику: «Любаша», «Любава Таврійська», «Харківський фіолетовий», «Дюшес», «Софіївський», «Ірен».

«Скоро очікуємо позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під сумнів якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, чим обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання і правильне транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів», – стверджує Юліанна Мусса.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я