З початку року почало діяти нульове мито на ввезення вин з ЄС до України

0
196

Україна з 1 січня 2021 року ввела нульове мито на ввезення вин з країн Європейського союзу.

Таке рішення продиктоване зобов’язаннями України про обнулення мита на імпорт товарів протягом семи років після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом 27 червня 2014 року. До скасування мито за ввезення вина стягували в розмірі € 0,3-0,4 за літр, повідомляє Gordon.ua з посиланням на AgroPolit.

В 2019 році Україна експортувала вина на $ 11,9 млн. Найбільше українського вина купував Казахстан (експорт вина в цю країну склав $ 1,3 млн). Слідом йшла Німеччина ($ 1 млн).

Україні загрожує втрата внутрішнього ринку винопродукції через зменшення обсягів збору і переробки винограду на виноматеріали, обмежена купівельна спроможність і експансія товарів іноземного виробництва на ринку України, зазначив портал. Так, в 2019 році на виноматеріали було перероблено лише 124 тис. Тонн. У 2017 році цей показник склав 271 тис. Тонн, а в 2018-м – 274 тис. Тонн.

Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва в коментарі агентству “Інтерфакс” в жовтні минулого року говорила про “не найкращу ситуацію” на виноробному ринку в країні.

“Імпорт вина в Україну збільшився на 25-30% в порівнянні з минулим роком. В грошовому вираженні експорт нижче імпорту в 11 разів”, – говорила Катерина Звєрєва.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я