Україна буде збільшувати експорт насіння – Тарас Качка

0
547

Україна має намір збільшувати експорт насіння власного виробництва. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Наразі в Україні активно ведеться селекція нових сортів з урахуванням природно-кліматичних умов і із застосуванням сучасних технологій. Разом з тим, ми працюємо над збільшенням частки насіння у зовнішній торгівлі — Україна постійно розширює участь у рамках насіннєвих схем організації економічного співробітництва та розвитку», — зазначив Тарас Качка.

Він додав, що перспективним ринком для української насіннєвої продукції є країни ЄС. На сьогодні Україна інтегрувалася в європейську маркетингову мережу насіння, а також увійшла до переліку країн-нечленів ЄС, які мають право експорту на європейський ринок насіння зернових культур.

Також у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінекономіки здійснює гармонізацію законодавства до стандартів ЄС у галузі насінництва.

Зазначається, що сьогодні до європейського законодавства адаптовано більшість норм щодо виробництва, сертифікації, маркування та якості насіння зернових, олійних культур та картоплі.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я