Україна майже не використовує можливості ринку Субсахарської Африки для плодоовочевого експорту – думка

0
3196

Субсахарська Африка – це один з найбільш недооцінених ринків збуту в світі. Таку думку висловив Артем Гудков, співзасновник Global Ukrainian Distribution, Investment and Trading Company Limited (GUDIT), в ексклюзивному інтерв’ю для EastFruit про особливості ведення бізнесу і торгівлі овочами та фруктами в Танзанії і Африці в цілому.

За інформацією аналітиків EastFruit, одні лише Нідерланди експортують щорічно близько 500 тис. тонн цибулі в країни субсахарської Африки. Даний регіон також імпортує десятки тисяч тонн свіжої товарної картоплі з країн Євросоюзу, і це без урахування насіннєвої. Україна, на сьогоднішній день, на жаль, майже не користується можливостями ринку субсахарської Африки. Хоча, як зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, який проводив інтерв’ю, Україна хоча б продає мінімальні обсяги плодоовочевої продукції в регіон – близько півтори сотні тонн свіжого яблука і кілька десятків тонн цибулі. А ось Молдова, Узбекистан, Грузія і Таджикистан взагалі не продають в цей регіон нічого, навіть горіхів або сухофруктів. Проте, навіть Україна, в порівнянні з країнами ЄС, майже не використовує можливості субсахарської Африки.

«Сенегал ввозить щорічно плодоовочевої продукції на $ 110 млн, причому це такі традиційні для України товари, як цибуля, яблуко і картопля. А імпорт йде з таких країн як Нідерланди, Бельгія та Франція. Кот-д’Івуар імпортує більше 200 тис. тонн цибулі і теж з Європи. А в цей час в Україні ціни на цибулю в 3-4 рази нижче, ніж в Нідерландах, але ми в Африку нічого не продаємо, а ціни на цибулю залишаються на вкрай низькому рівні з липня 2020 року», – каже Андрій Ярмак.

Артем Гудков зазначає, що дуже важливим аргументом на користь Нідерландів та інших країн ЄС при реалізації продукції в Африку, є фізична присутність в регіоні європейських компаній і підприємців, які цим займаються. Важливими аспектами також є відпрацьована і недорога логістика і гарантована якість продукції з Євросоюзу. У той час, як Україна не може запропонувати навіть власним споживачам якісну картоплю, цибулю та інші овочі борщового набору.

«Холодна логістика: і охолодження і заморожування – це справжня катастрофа в Субасахарскій Африці, проте той, хто зможе її побудувати, буде контролювати ринок», – говорить Артем Гудков. Він також робить акцент на прямих ділових контактах і фізичній присутності в регіоні, як найважливішій умові для успішного ведення бізнесу. «Щоб успішно продавати в Африку, потрібно продавати в Африці. Ті обсяги яблука та цибулі, які Україна поставила в субсахарську Африку, пройшли через компанію людей, безпосередньо пов’язаних з Україною», – пояснює Артем Гудков.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я