Українським ягідникам варто придивитися до можливостей інвестування у виробництво лохини в Танзанії – думка

0
1426

Танзанія може повторити успіх Перу на світовому ринку лохини, вважає Артем Гудков, співзасновник Global Ukrainian Distribution, Investment and Trading Company Limited (GUDIT), який постійно живе і працює в цій країні і просуває українську продукцію на ринках субсахарської Африки. В ексклюзивному інтерв’ю для EastFruit про особливості ведення бізнесу і торгівлі овочами та фруктами в субсахарської Африці, Артем Гудков радить українським виробникам ягід придивитися до інвестицій в Танзанії.

Якщо український виробник лохини захоче інвестувати у вирощування цієї ягоди в Танзанії, то він, на думку Артема Гудкова, не зустріне ніяких перешкод. Завдяки англійському праву, його власність буде захищена, він зможе отримати в оренду землю навіть на 99 років, а місцеві чиновники допоможуть підібрати підходящу ділянку, тому що вони зацікавлені в іноземних інвестиціях. Він також зазначив, що в країні достатньо водних ресурсів для зрошення і є безліч мікрозон, тому знайти підходящий для вирощування клімат – не проблема. Більш того, в країні існує практика звільнення від податку на прибуток на 5 і більше років, а також безліч міжнародних проєктів, готових активно підтримувати проєкти розвитку виробництва в країні, в т.ч. і фінансово.

Навіщо українцям інвестувати у вирощування лохини в Африці? На думку Артема, це дозволить, по-перше, уникнути конкуренції в майбутньому на традиційних ринках збуту, таких як Близький Схід і Азія. «Коли Танзанія займеться комерційним вирощуванням лохини, Україна може відразу забути про продажі цієї ягоди на Близький Схід, тому що логістика і в країни Близького Сходу і в Азію коштує копійки, тому що все одно потрібно повертати контейнери. Крім того, логістика займає 5-7 днів, і навіть в Китай продукцію в контейнерах можна поставити за тиждень», – говорить Артем Гудков.

З огляду на кліматичні особливості субсахарської Африки, тут можна вирощувати вічнозелені сорти лохини, які дозволяють отримувати урожай практично в будь-який час року. А значить, є прекрасна можливість для планування виробництва і реалізації ягід лохини в період максимальних цін. До речі, деякі країни регіону вже нарощують експорт лохини, і навіть постачають продукцію до Східної Європи. Наприклад, серед постачальників лохини в Росію вже присутній Зімбабве.

«Це не така вже неймовірна думка, як може здатися на перший погляд», – вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «Український виробник лохини може прибирати ягоду в липні-серпні в Україні, а потім, після закінчення технологічних операцій і завершення сезону реалізації, займатися прибиранням і реалізацією лохини в зимовий період в субсахарській Африці. Це дозволить компанії бути присутній на ринку практично круглий рік, що підвищить її цінність для імпортерів з країн ЄС, Близького Сходу і навіть країн Азії і дозволить подвоїти доходи. Крім того, схоже, що умови для ведення бізнесу в тій же Танзанії нічим не гірше, ніж в Україні», – зазначає експерт.

«Якщо говорити про ягоді, то раніше в Танзанії її взагалі не було в продажу, а кг замороженої лохини міг коштувати $ 50, і хтось це купував. Зараз лохину в Танзанії можна купити без проблем – як імпортовану з ПАР, так і місцеву. Танзанійська лохина зараз коштує дешевше, ніж лохина в Україні. І вона смачніше», – зазначає Артем Гудков.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я