BREXIT позитивно позначився на експорті ягід, фруктів та горіхів з України

0
1076

За інформацією аналітиків EastFruit, після виходу Великобританії з Євросоюзу, більшість країн ЄС знизили постачання свіжих овочів, фруктів, ягід та горіхів до цієї країни. Проте на експорті фруктів, ягід та горіхів з України до Великої Британії Брексіт позначився позитивно.

Зокрема, за перші 10 місяців 2021 року обсяг експортної виручки України від постачання плодової продукції до Великобританії зріс відразу в 2,4 рази і досяг рекордних $4,9 млн. При цьому найрізноманітніше виросло експортне постачання замороженої малини, яке, проте, не було головною статтею українського експорту до цього регіону. Лідером по виручці залишався волоський горіх (ядро), на який у зазначений період припало близько 63% всіх експортних надходжень. Виторг українських експортерів ядра волоського горіха до Великобританії в січні-жовтні 2021 року зріс у 3,3 раза по відношенню до 2020 року, а обсяги поставок – у 3,7 разу до 590 тонн.

Друге місце за обсягом виручки займала свіжа лохина, яка принесла українським експортерам на 65% більше грошей. До речі, обсяги поставок свіжої лохини теж зросли на 65%, що говорить про стабільність ціни на неї. Загалом до Великобританії було поставлено 217 тонн української лохини. У менш значних обсягах поставлялися заморожені ягоди (малина, чорниця та суниця садова), а також свіжий кавун.

При цьому зазначимо, що Україна за 10 місяців 2021 року вперше за тривалий час не поставила жодного кг яблука у Велику Британію. А у 2019 році, наприклад, обсяг експорту українського яблука до цієї країни за 10 місяців перевищував 700 тонн! Також Україна припинила постачати до Великобританії черешню та волоський горіх у шкаралупі, а експорт кавуна обвалився до мізерних 9 тонн.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я