Експорт яблука з України у сезоні 2021/22 років просувається рекордними темпами

0
837

За інформацією аналітиків EastFruit, експорт яблука з України у сезоні 2021/22 років просувається рекордними темпами. Станом на кінець 2021 року з України було експортовано вже 22 тис. тонн свіжого яблука нового врожаю, що було на 28% або майже на 5 тис. тонн більше, ніж у сезоні 2018/19 років, коли було встановлено попередній рекорд експорту.

Також слід зазначити, що порівняно з попереднім сезоном експорт українського яблука зріс у 2,4 рази і був вищим, ніж середній показник за останні роки на 61%. Крім того, у новому сезоні продовжувала розширюватись географія експорту українського яблука, що не може не тішити. Адже смак українського яблука дізнаються дедалі більше споживачів у всьому світі, що створює йому відповідну репутацію. Наприклад, у Субсахарській Африці українське яблуко вже стало трендовим, і нові дані щодо експорту це вкотре підтверджують.

«За перші чотири місяці сезону 2021/22 років українські садівники та експортери змогли поставити яблуко у 35 країн світу, що є дуже вражаючим досягненням, враховуючи величезний дефіцит морських контейнерів, а також дуже дорогу та складну логістику у цей період! Порівняно з минулим сезоном географія вже розширилася на 11 країн, що є дуже важливим для стійкості експортних постачань», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАТ).

 

Ще одним серйозним досягненням є подальше дистанціювання українських виробників від ринків СНД. Вперше в історії цього сезону на перше місце серед головних ринків збуту українського яблука вийшли країни Близького Сходу, на які припало 35% усього експорту. І лише 30% експортних поставок яблука з України було здійснено до Молдови та Білорусі, а значить, частина цього яблука могла опинитися в результаті на ринку Росії. Завдяки диверсифікації експорту українські садівники навчилися вирощувати та доставляти до найбільш віддалених та вимогливих країн світу яблуко високої якості, що поки що не вдається, наприклад, Молдові, яка не має стимулу підвищувати якість, оскільки в неї поки що є можливість експортувати яблуко до Росії», — каже Андрій Ярмак.

Також привертає увагу те, що близько 44% всього українського яблука вже експортується в морських контейнерах. А це вимагає особливих зусиль з вирощування, доопрацювання, сортування та упаковки. Відповідно, відкриваються нові можливості для подальшого нарощування експорту, якщо буде відкрито нові ринки збуту, про що зараз уряд України веде переговори.

Зокрема, українські садівники дуже очікують на покращення доступу до ринку яблука Єгипту, де українським постачальникам доведеться платити імпортне мито, тоді як яблуко, наприклад, із Польщі, поставляється без сплати мит. Також великі надії пов’язуються з поставками яблука в Індію, де зараз активно запрацюють Іран і Туреччина, та у В’єтнам, який найшвидше у світі нарощує імпорт цього екзотичного для даної країни фрукта. До речі, країни ЄС можуть постачати яблуко до В’єтнаму без сплати мита, тому українське яблуко поки що не може потрапити на цей ринок за конкурентною ціною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я