У січні Україна вдвічі знизила обсяг експорту яблука до Ефіопії

0
852

Незважаючи на різке зростання попиту на українське яблуко в сусідній з Україною Білорусі, зусилля щодо диверсифікації експорту цих фруктів продовжились і у 2022 році. Зокрема, у січні 2022 року Україна знову постачала яблуко до Ефіопії, яку вважають одним із найперспективніших ринків Субсахарської Африки.

Раніше повідомлялося про те, що Україна швидше за інші країни нарощувала поставки свіжого яблука в Ефіопію в 2021 році, що дозволило їй обійти за обсягами експорту в цю країну багатьох визнаних світових лідерів, таких як Китай, США, Італія та Польща. Втішно, що постачання тривало і цього року. Проте не можна не відзначити деяке зниження темпів експорту – у січні 2022 року експорт яблука до Ефіопії був удвічі нижчим, ніж у тому ж місяці 2021 року. І це при тому, що запаси яблука в українських фруктосховищах, за оцінками аналітиків EastFruit, були значно вищими за минулорічні.

Лідерами ж за обсягом експорту яблука до Ефіопії у січні 2022 року стали Франція та Туреччина, які поставили по 140 тонн яблука кожна. Сербія, Уругвай та Україна поставили по 17-21 тонн, а Італія – лише 7 тонн. Інші країни з початку 2022 року яблука на ринок Ефіопії поки не постачали.

Очікується, що вже у березні-квітні на ринок Ефіопії почне виходити яблуко нового врожаю з ПАР, що практично закриє вікно можливостей для експорту яблука з України на цей ринок.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я