Агроекспортерів чекають виклики, що пов’язані не тільки з кліматичними умовами, але й епідеміологічним становищем в світі

0
262

Фахівці прогнозували, що поточний рік буде значно гіршим для українських агроекспортерів, виходячи, в тому числі, з обсягів врожаю. Але врожай зернових виявився досить непоганим. Втім, агровиробникам розслаблятися рано, адже нас чекають певні виклики, пов’язані не тільки з кліматичними умовами, але й епідеміологічним становищем у світі, вважає керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

За його інформацією, пише AgriGator, в поточному році в Україні знизився товарний експорт сої, рапсу, бобових культур. На це вплинули як кліматичні умови, що склалися цього року, так і економічні, наприклад, пов’язані з відшкодуванням ПДВ експортерам сої.

«На цьому тлі ринки змінюються дуже швидко і так само треба швидко реагувати на це. Тобто, коли ми говоримо про те, що в нас зменшується ніша для якогось виду продукції на внутрішньому ринку, то треба розуміти, що в іншому регіоні світу вона може, навпаки, зростати і надати нові можливості нашим виробникам»,- повідомив фахівець.

Андрій Забловський також прокоментував перспективи експорту для українських виробників органічної продукції, зазначивши, що інтерес до неї в розвинених країнах зберігається і насправді ця ніша буде ще збільшуватися. «Лідери українського органічного ринку протягом останніх років відкрили для себе нові ринки, зокрема, ринок Японії. Це дуже вимогливий ринок з точки зору якості продукції та знаходиться, так би мовити, в тренді споживацьких смаків»,- зазначив  керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабміні.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я