Андрій Ярмак: Експорт – це необхідність для України, але кожне підприємство має визначати для себе наскільки воно готове до нього

0
362

Основний напрямок розвитку на сьогодні для українських агровиробників – це експортноорієнтовані продукти. Адже на сьогодні за всіма позиціями агропродукції Україна фактично виробляє значно більше того обсягу, який нам потрібен для внутрішнього ринку. Про це заявив економіст інвестиційного центру Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час  виступу на п`ятій національній конференції «Мільон із гектара», яка проходить сьогодні у столичному готелі «Русь».

«Якщо це почують, наприклад, виробники такої нішевої культури як спаржа, то вони не погодяться зі мною і будуть стверджувати, що цієї культури сьогодні не вистачає в Україні. Але може статися так, що за декілька років ринок буде насичений спаржею і вона буде коштувати дуже дешево. І тоді без експорту виробникам спаржі заробляти гроші буде дуже важко»,- зауважив Андрій Ярмак.

При цьому економіст ФАО зазначив, що експортувати доцільно тоді, коли є мінімальний обсяг реалізації.

«Ми говоримо про невеликі господарства, про середній бізнес. Треба розуміти, що експорт це не безкоштовний подарунок – це витрати та інвестиції.

Зараз ми готуємо торгову місію до Дубаї і в процесі підготовки спілкувалися з одним дуже добрим кондитером. Він говорить, що вручну виробляє близько 300 кг цукерок на місяць. В такому разі не можна говорити про експорт

Тобто, експорт це необхідність для України, але кожне окреме підприємство має визначати для себе наскільки воно готове до нього»,- акцентував увагу учасників конференції Андрій Ярмак.

З огляду на вищезазначене, на думку фахівця, для невеликих підприємств виходом може  послугувати кооперація. «Незважаючи на те, що у нас говорять про неготовність до цього процесу, складність українського менталітету, ми змушені будемо кооперуватися. І для цього ми змінимо з часом не тільки наш менталітет, але й законодавство»,- сказав Андрій Ярмак.

При цьому він підкреслив, що кооперація важлива не тільки для підприємств, які мають не великий обсяг землі, але це також актуальне питання  й для великих підприємств з масивом землі 10 тис га і більше, які виробляють масові культури. «Вони сьогодні фактично нічого не можуть експортувати самотужки і без кооперації вони будуть лише сировинним придатком для інших підприємств»,- пояснив Андрій Ярмак.

UkraineFood.org

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я