При експорті охолодженої яловичини належної якості український агровиробник може отримати ціну $3,2-3,5/кг. Про це заявив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак в ефірі ProgFarm TV.
Фахівець також зазначив, що на сьогоднішній день в Україні припинилася тенденція з ліквідації поголів’я молочних бичків. “Ми бачимо позитивний рух в цьому напрямку, зокрема, у відгодівлі бичків. Хоча годують їх не оптимально. Але це такий процес, який не проходить без помилок, на яких наші агровиробники лише вчаться”,- зазначив Андрій Ярмак.
При цьому, відповідаючи на питання щодо перспектив інвестування в сегмент української ВРХ на довгостроковий період – 5-10 років – Андрій Ярмак зауважив, що на сьогоднішній день в сільському господарстві України не має більш привабливої інвестиції, ніж у відгодівлю та забій бичків для експорту охолодженої яловичини.
“Я поки що не бачу іншого сегменту, який може бути настільки привабливим, адже в основному це пов’язано з тим, що в нас не має жодних проблем з реалізацією готової продукції на експорт”,- зазначив фахівець, зауваживши, що багато країн самі просять українських виробників відкрити процедуру експорту.
“На світовому ринку є дефіцит постачальників. І нам навіть не потрібно рухатися на ринки Південно-Східної Азії, де є величезний потенціал. Якщо ми візьмемо 5-7% ринку арабського світу, то ми продамо туди всю нашу продукцію, тому що він знаходиться поряд з нами. На сьогодні 90% яловичини туди поставляється з відстані 10 тис. км. Основні постачальники – Аргентина, Бразилія, Австралія, Нова Зеландія. Тому Україна має величезну логістичну перевагу на цьому ринку”,- розповів економіст ФАО.
Андрій Ярмак також наголосив, що для налагодження сталого експорту в Україні на сьогодні створені всі умови. “Нам майже нічого не заважає. У нас величезна кількість найдешевших у світі кормів. Для нас відкриті багато країн. Взагалі, цей ринок доволі великий і ми на ньому дуже конкурентні”,- зауважив Андрій Ярмак.
В той же час, основною проблемою, яка подекуди стримує експорт охолодженої яловичини, Андрій Ярмак назвав відсутність в Україні підприємства, яке може швидко забити таку кількість бичків, якої було б достатньо для формування великої контейнерної партії.