Підходи до експорту продукції у українських овочівників, на жаль, з роками не змінюються. І це є серйозною перешкодою на шляху налогодження системного експорту української продукції, вважає колишній директор компанії “Грін Тім” Денис Сазонов.
“Візьмемо, наприклад, ситуацію з цибулею в цьому сезоні. На початку сезону, до прибирання наші виробники були готові експортувати, заробляючи фіксовану маржу. Вони також здійснювали певні домовленості з імпортерами. Але в зв’язку з тим, що внутрішня ціна піднялася, фермери почали сумніватися. Вони знову почали фокусуватися на короткостроковій стратегії – «заробити зараз і тут», ігноруючи домовленості, які були досягнуті раніше. Часто в гонитві за миттєвою вигодою вони забувають про роботу на перспективу”,- сказав Денис Сазонов в інтерв’ю EastFruit.
Він також наголосив, що всі розуміють, що експорт це і додаткові витрати, і більше проблем, а рентабельність, в деяких випадках, майже однакова.
“Ну а потім, коли внутрішня ціна знову просідає і дуже хочемо продавати за кордон дивуємося: «Чому Україну не сприймають на світовому ринку як серйозного стабільного гравця, і не горять бажанням працювати?». Відповідь проста – аграрії самі ламають собі бізнес – знаходять тисячу аргументів чому не вийде, замість того, щоб діяти і заробляти позитивну репутацію в очах партнерів. Ми, в «Грін Тім», спочатку працювали на імідж, а потім почали укладати дуже вигідні контракти”- пояснив колишній керівник компанії.