Обов’язкова термічна обробка пшениці до завантаження при експорті пшениці з України до Індонезії з 1 січня 2019 року поширюватиметься на вантажі, які заражені спорами видів Tilletia.
Про це повідомила Держпродспоживслужба України.
«Твердження про вимоги Індонезії про обов’язкову термообробку пшениці з 1 січня 2019 року не відповідає дійсності. У листі Агентства по сільськогосподарському карантину від 02.11.2018 № 17862 / KR.020 / K.3 / 11/2018 зазначено: з 1 січня 2019 року при експорті пшениці з України в Республіку Індонезія обов’язковість термічної обробки пшениці до завантаження в країні походження стосується саме тих вантажів, які заражені спорами видів Tilletia», – повідомили у відомстві.
Разом з тим передбачено, що індонезійське Агентство по сільськогосподарському карантину буде відхиляти будь-який вантаж пшениці, в якому виявить живих карантинних шкідників, а імпортер зерна пшениці в Індонезію не матиме можливості провести обробку для знищення цих карантинних шкідливих організмів. Що стосується впливу на Україну, то міжнародні стандарти з фітосанітарних заходів передбачають, що країна вільна встановлювати саме ті вимоги при ввезенні, які забезпечать її фітосанітарну безпеку.
«Тому, якщо український аграрний бізнес буде зацікавлений в експорті в Індонезію, він буде більше уваги приділяти фітосанітарному стану пшениці при її вирощуванні. Таким чином, за умови вирощування пшениці, вільної від шкідливих організмів, питання термічної обробки вантажів відпаде саме по собі. Індонезія хоче захистити себе в фітосанітарному плані і це, безумовно, її право. Україна отримає дисциплінованого і відповідального аграрія, а Індонезія безпечну продукцію», – відзначили в Держпродспоживслужбі.
За даними відомства, за дев’ять місяців 2018 року з України до Індонезії було вивезено 1557,99 тис. тонн зернових, в тому числі пшениці 1557,39 тис. тонн.
«Тому даний ринок є важливим для експорту української пшениці», – додали у відомстві.
Як повідомлялося раніше, з нового року Індонезія вимагатиме від України проводити термообробку експортованої пшениці