Африканський континент на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків роботи для українських експортерів сільськогосподарської продукції, адже це є один з найбільших споживчих ринків світу з населенням 1,2 млрд. осіб, який щорічно зростає на 2,7%.
Про це зазначив менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP Ярослав Казмірський під час конференції «Сучасне плодоовочівництво», яка відбулася днями в Херсоні.
Анілізуючи експортні рішення і кроки для фермерів півдня України, він зазначив, що, за оцінками Світового Банку, до 2030 р. ринок Африки зросте на $ 1 млрд.
«При цьому найбільшим попитом на континенті будуть користуватися м’ясо птиці, рис, комбікорми, молочні продукти, рослинні олії, овочі та фрукти. Зростання доходів населення та урбанізація континенту будуть викликати підвищений попит на якісні продукти харчування»,- зазначив Ярослав Казмірський.
За словами фахівця, на сьогодні Україна недовикористовує свій експортний потенціал до країн Африки. Більш того, протягом останніх років спостерігається скорочення торгівлі між Україною, та країнами Східної Африки на 55%. Так, український обсяг експорту до Кенії – найбільшого торгівельного партнера України в регіоні – скоротився на 61%. Основними експортними позиціями України до цієї країни стали зернові культури (47% від усього обсягу експорту, мінеральні добрива (23%) та чорні метали (22%).
Серед основних кроків, які мали б сприяти розвитку українського експорту до зовнішніх ринків, фахівець називає податкове заохочення експорту державою, стандартизацію експорту, налагодження ефективного інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та відкриття торгівельних представництв України за кордоном.
«Це є основні шляхи утворення позитивного показника чистого експорту»,- зазначив Ярослав Казмірський.
При цьому українським експортерам, що бажають відкривати для себе нові ринки реалізації продукції, варто неухильно дотримуватися вимог щодо високої якості, упаковки та стабільності постачання власного товару.