Ягідний сезон в Києві б’є рекорди за асортиментом, вибором і якістю

0
300

Економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак опублікував попередні результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів Києва, в тому, що стосується ягід на своїй сторінці в facebook. Нижче EastFruit наводить основні висновки фахівця:

1. М’які ягоди краще купувати на ринку, з точки зору вибору, ціни та якості. Я ніколи не бачив такої кількості найрізноманітніших ягід на звичайних ринках: агрус всіх видів, лохина, чорниця дикорастуща, смородини біла, червона, жовта і чорна на будь-який смак, ожина культурна і лісова, культурна суниця лісова і суниця садова, дикорастуща суниця лісова. Я вже не кажу про кісточкові і величезний вибір черешні і вишні. І я думаю, що ціни на ягоди зараз найнижчі за останні роки, якщо брати реальну вартість.

2. Середня ціна на вітчизняну лохину в супермаркетах – $ 9,56 доларів США за кг. Мегамаркет в своєму репертуарі – $ 22.35 доларів за кг. Ну ще здивувало METRO Cash and Carry лохиною з Нідерландів по $ 24,24 дол / кг, але там є і наша лохина, значно дешевше.

На базарах лохина доступніше за ціною – по $ 7.58- $ 8.34 дол / кг. Хоча є й такі, які продають в перерахунку на кг за $ 15,17 грн.

3. По ягодам беззаперечний лідер – це мережа супермаркетів «Сільпо». Дуже круто організована сезонна колекція, широкий асортимент, навіть є ягоди з сертифікатом «органік», і непогана, переважно, якість. Але ціни в середньому вище, ніж у інших. Звичайно, є і магазини «Сільпо» в форматі «не дуже». Там все набагато гірше.

4. Наші супермаркети і далі не вміють, і не хочуть працювати з малиною. Ця позиція присутня тільки в 44% київських супермаркетів. У регіонах, впевнений, ще гірше. При цьому пристойної якості малина є тільки в 20% магазинів.

5. Суниця садова (полуниця) – я розумію, що сезон вже закінчився, але на базарах її і далі дуже багато. А в магазинах суниці вже майже немає. Суниця була в продажу тільки у 18% магазинів, і ні в одному з них я б її не купив. Ок, може бути в одному. Середня ціна – $ 2,88 дол / кг. На базарі – в середньому по $ 2,46- $ 2,65 дол / кг.

6. Черешня є майже в кожному магазині. Середня ціна магазинів – $ 1,52 дол / кг. Якість – відверто низька в переважній більшості, і калібр не надто великий. Пару мереж давали великий калібр і пристойну якість, але ціна була майже вдвічі вище. На ринку черешня прекрасної якості продається, переважно, по $ 0.95 дол / кг.

Тут відверто здивував «Ашан» – роздрібна ціна на черешню – $ 0,36 дол / кг !!! Але ні, це було щось страшне, а не черешня !!! Вона була гнилою відсотків на 30. При цьому під неї відвели місця більше, ніж в усьому плодоовочевому відділі середнього «Екомаркету», і люди там навіть копирсалися, вибираючи щось звідти.

7. Абрикос – ця позиція стала для мене певним сюрпризом (знаю, що це не ягода). Мені здається, що він починає збільшувати свою частку на ринку і набирає популярність серед споживачів. І ціни на абрикос досить високі. При цьому вибір абрикоса величезний – український, конкурентної якості, турецький, іспанський, грецький і навіть узбецький. Середня ціна – $ 1,67 дол / кг в мережах супермаркетів і $ 1,52 на ринку. Український абрикос був найдешевшим і, переважно, дуже хорошої якості. І що цікаво, майже у всіх супермаркетах абрикос був у продажу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я