Контейнерна логістика відіграватиме значну роль при експорті українських бобових до Індії, Пакистану та Китаю

0
272

Спільнота виробників і споживачів бобових України пробиває дорогу українським виробникам бобових на ринки Індії, Пакистану і Китаю, де постійно зростає споживання. І контейнерна логістика буде відігравати значну роль в експортних поставках бобових в ці регіони.

Про це повідомив в інтерв’ю ІА «АПК-Інформ» директор компанії Shtef Freight Management Олександр Штефанець.

«Складнощі відправки суднових партій бобових пов’язані з тим, що, перш ніж відправити такий обсяг, його потрібно спочатку знайти, оперативно накопичити, а потім безпечно занурити. В Україні це було можливо тільки з жовтим горохом. В останні 3 роки в напрямку Індії йшли суда 25-30 тис. тонн, які завантажувалися в основному в Миколаєві. Але і для гороху це можливо недовго, лише на початку сезону, коли можна попрацювати з великими партіями «з поля». Коли обсяги зменшуються, то в бій вступає контейнерна логістика. Якщо говорити про нішеві бобові культури, такі як сочевиця, нут, квасоля, то рішення однозначно – тільки контейнерна логістика», – зазначає Олександр Штефанець.

За його словами, трохи більше пощастило експортним компаніям на сході України, оскільки у них є можливість створити мінімальну суднову партію 3-5 тис. тонн і відвантажити її на судно в Маріуполі.

«Відправляючи, таким чином, продукцію одержувачам з країн Середземномор’я, можна значно вигравати на вартості логістики в порівнянні з тим, якби їм було необхідно відправляти вантаж в контейнерах через Одесу. Але якщо обсяг партії становить менше 3 тис. тонн, то вже і в Маріуполь необхідно подавати контейнери», – зазначає Олександр Штефанець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я