Найбільшу популярність український хмільний продукт завоював в Молдові, Білорусі та Алжирі; звикає до нього і Європа. Поки українців підкорює імпортне пиво, обсяги виробництва напою всередині країни падають. Втім, експорт пива збільшується. Зараз українське пиво більше п’ють в Молдові, Білорусі та Алжирі.
Потроху збільшується експорт і до Європи, інформує Сьогодні.
За рік Україна виробляє 180 млн декалітрів солодового пива, 19 млн з них випиває Європа. При цьому на світовому ринку стає все популярнішим крафтовое пиво з України.
Пивовар Сергій Гойко пояснює: масове виробництво здешевлюють, як можуть, а значить, якість і смак можуть викликати питання.
“Є концентрат солоду, його відфільтрують, і ви не дізнаєтеся його якість. Тільки за своїм самопочуттям – може бути головний біль, специфічний запах з рота, з шлунком може щось бути”, – говорить Гойко.
Ціноутворення крафтового пива починається з якості обладнання. Також у вартість входить ціна хмелю, солоду і дріжджів. Плюс – витрати на електроенергію і зарплату робітникам.
“Пиво формується від варіння за 35-40 днів, півлітровий келих в результаті коштує 75 гривень”, – говорить Гойко.
І це не межа. Є сорти пива, вартість яких може досягати 90 гривень за півлітра.
“Новозеландський, американський, німецький хміль – це природні консерванти, на сьогодні коштує вісім тисяч гривень за п’ять кілограм”, – говорить Гойко.