Виставка “Зелений тиждень”, яка відбудеться вже зовсім скоро у Берліні, не є простою для участі як з точки зору тривалості (10 днів), так і з точки зору концепції. Таку думку висловила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева у своєму блозі на AgroPortal.
“Виклик для нас полягає в тому, що «Зелений тиждень» — це іміджева виставка, покликана на представлення країни на національному рівні: її кулінарного світу, можливо, інших пов’язаних з харчовою галуззю секторів, таких як зелений туризм, гастрономія чи аграрні технології. Ця виставка, якщо брати всю її рамкову програму, про АПК саме як комплекс. Тому що тут, з одного боку, в рамках фахових подіумних дискусій форуму можна і потрібно представляти досягнення всього сектору, впровадження новітніх технологій чи адаптацію АПК до кліматичних викликів”,- вважає вона.
З іншого ж боку, на думку Ольги Трофімцевої, сама виставка — це майданчик для знайомства з нашою національною кухнею, з нашими якісними продуктами, це площадка для презентації бренду «made in Ukraine».
“Кожен виробник, який бере участь у цій виставці, фактично заявляє про високі стандарти своєї продукції, що відповідають вимогам ЄС. Кожна компанія, яка в рамках національного павільйону представляє своє вино, сир, мед чи будь-які інші продукти, має бути готовою до запитання: «А чи можете ви постачати такий продукт до мережі наших магазинів у такій-то кількості й за такою-то ціною?» або ж до запитання від споживача, який скуштував ваш продукт, і якому сподобалось: «А в якому супермаркеті я можу ЦЕ знайти?».
Тобто саме ця виставка може стати для вас першим кроком на ринок ФРН чи ЄС в цілому з готовою продукцією. Але, якщо повернутись до думки про комплексний підхід, то нам важливо, щоб Україну поступово починали сприймати саме так: як країну з якісною, високотехнологічною продукцією, смачною кухнею, креативним та інноваційним сектором АПК. Національний павільйон на «Зеленому тижні» — це про мікрорівень однієї компанії і про макрорівень усієї країни, про спільну роботу на всіх рівнях задля спільної мети — створення якісного національного продукту і його професійної презентації на всіх міжнародних майданчиках від Берліну до Токіо.
Після декількох років перерви ми повертаємось у 2019 році на «Зелений тиждень» з національним павільйоном. Я особисто сподіваюсь, що цей comeback не буде одноразовою акцією, а стане початком нового етапу історії України на «Зеленому тижні». Але не лише це. Ми маємо своїм поверненням дати сигнал світові, ЄС, Німеччині, і насамперед самим собі про те, що країна змінюється, АПК змінюється, ми ростемо і змінюємо наші підходи в роботі, в координації зусиль бізнесу і держави. І саме це дасть нам якісно новий результат не лише в короткостроковій перспективі. Тому що успіх вітчизняного АПК на міжнародних ринках — це про «гру в довгу», – вважає заступник Міністра.