Що варто знати виробнику, який бажає взяти участь у торговій місії Sweet &Fruit Trade Ukraine – розповідає Андрій Ярмак

0
426

Організатори торгової місії українських агровиробників для виходу на ринки арабського світу Sweet &Fruit Trade Ukraine яка відбудеться 28 березня поточного року в Дубаї, наразі отримали дуже багато заявок від бажаючих взяти участь у заході.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

У той же час, фахівець ФАО звернув увагу українських виробників на те, що до учасників Sweet &Fruit Trade Ukraine висувається низка певних вимог.

Зокрема, це наявність сертифікату Halal, або знаходження в процесі отримання серії “Фієста”, для виробників меду, кондитерської продукції, соусів, смузі, джемів тощо.

“Якщо у Вас його немає або він не в процесі отримання, ми не зможемо Вас взяти до цієї місії – це марнотратство часу та коштів, передусім ваших. Ніхто не буде навіть розмовляти. Просимо всіх терміново розпочати сертифікацію – час ще є. До речі, не всі сертифікати визнаються в ОАЕ – прошу звіритися з правилами. Також прошу відписатися тих, хто зазначив, що немає халялю та повідомити про плани”,- зазначив Андрій Ярмак. 

Крім того, до обов’язкових вимог, які висуваються до учасників торгової місії належить також наявність англомовного сайту.

“Немає сайту або сайту англійською мовою – зробити сайт-візитку можна навіть за 1 тиждень! Прошу всіх подбати про це та повідомити нам, коли він у вас буде!”,- звернувся до виробників фахівець ФАО.

У випадку, якщо потенційний експортер вирощує свіжу продукцію, йому необхідно поінформувати організаторів торгової місії про те, чи розпочато процес отримання GlobalGAP.

“Це не критично, але якщо у Вас немає жодного з найпростіших сертифікатів або вони не в процесі, ми не зможемо взяти Вас до місії.

Якщо у Вас немає досвіду експорту та немає розуміння логістики, прошу передивитися мої фото з супермаркетів. Лінк даю в коментарях. Нам потрібно, щоб ви могли прорахувати, скільки буде коштувати Ваша продукція на цьому ринку і дали переконливі пояснення цього, враховуючи упаковку. Якщо цього немає, то ми не зможемо Вам запропонувати участь в місії, адже кожен імпортер буде про це питати, а ми марно витратимо Ваш час та час імпортера. Якщо досвід є, то також прошу все прорахувати завчасно!”,- пояснив Андрій Ярмак.

Крім того, економіст ФАО зазначив, що у разі відсутності володіння англійською мовою їхати в цю місію також недоречно. “Перекладачів не буде, бо це надзвичайно неефективно. Інвестуйте в персонал, наймайте людей, які говорять англійською та знають що таке міжнародна торгівля. Крім того, кожен власник може собі дозволити вивчити мову – 1-2 години в день 5 разів на тиждень і за два місяці ви будете говорити!”,- зазначив Андрій Ярмак.

Зазначимо, що організаторами місії виступають Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), ініціатива EU4Business за підтримки Офісу з просування експорту.

Нагадаймо, що для реєстрації участі у торговій місії передіть за посиланням

З оновленою діловою програмою торгової місії можна ознайомитися за посиланням.

UkraineFood.org