Фітосанітарна асоціація України (ФАУ) стурбована технічною можливістю, доцільністю, а також доведеною ефективністю проведення термічної обробки зерна від спор Tilletia, яку вимагає проводити Індонезійське агентство сільськогосподарського карантину (ІАСК).
Про це повідомив президент фітосанітарної асоціації України Владислав Седик, пише Інфоіндустрія.
«Проведений аналіз технічних характеристик складів для зберігання зерна і зернових терміналів показав відсутність обладнання, здатного виробляти термічну обробку при температурі 70-80 ° C. Більш того, такі температури можуть призвести до пожеж, що, в свою чергу, несе загрозу людям та майну», – підкреслив Владислав Седик.
Крім того, він зазначив, що реальний фітосанітарний стан вантажу інспектори отримують в той час, коли зерно перебуває вже безпосередньо в трюмі. «Це унеможливлює проведення додаткових обробок, тим більше термічних», – розповів президент ФАУ.
За словами Владислава Седика, досліди асоціації доводять, що після термічної обробки кількість теліоспор Tilletia залишається незмінною, в той час як якість пшениці знижується, а експортери отримують прибуток саме за якість зерна.
«В залежності від режимів обробки інтенсивність росту міцелію гриба пригнічується, але цей ефект незначний. Однак високі температури негативно впливають на фізико-хімічні показники якості пшениці: призводять до зниження процентного вмісту сирого протеїну, глютену і зниження глютенового індексу», – підсумував він.
Нагадаємо, що з 1 січня 2019 р Індонезія вимагає обробки української пшениці проти комах. Карантинне агентство Індонезії має намір відхиляти будь-які партії з пшеницею якщо після прибуття вантажу в зерні будуть виявлені живі карантинні об’єкти.