У більшості фермерів цього сезону вже не стоїть питання заробити бодай якісь гроші – вони намагаються покрити зарплати і щоденні витрати на вирощування. Таку думку висловила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва у авторській колонці на Європейській Правді, говорячи про вплив пандемії коронавірусної інфекції на плодоовочевий сектор країни.
На думку директорки з розвитку УПОА, в цих умовах сьогодні Уряду потрібно робити все, щоб забезпечити можливість цивілізованої торгівлі на ринках і створити умови для реалізації врожаю.
“Інакше не за горами аграрні бунти, як у інших країнах світу.
Наприклад, в Грузії вже почалася огіркова революція в спокійному аграрному регіоні Квемо Картлі, де мешканці 5 сіл протестують проти жорсткого карантину.
Карантинні заборони не повинні заважати фермерам годувати мільйони українців”,- переконана Катерина Звєрєва.
За словами фахівця, “тонни викинутих овочів і фруктів – результат масового закриття ринків”.
“Ринки годують мільйони фермерів, які годують Україну.
Закрили продовольчі ринки – перекрили кисень цим людям, а також позбавили споживачів сезонних вітамінів.
В Україні реалізація плодоовочевої продукції на 80% йде саме через ринки, на супермаркети припадає не більше 20%, і там велику частку завжди складав імпорт, адже у мереж досить високі вимоги до стандартів пакування, безпеки, обсягів та якості і не кожен дрібний фермер може їм відповідати”,- зазначила Катерина Звєрєва.