У серпні 2019 року об’єми загальної грошової виручки від експорту молокопродуктів скоротилися на 33,8%, ― до 15,5 млн доларів, що на 7,9 млн доларів менше за аналогічний період 2018.
Про це, опираючись на дані Державної фіскальної служби України, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, інформує прес-служба АВМ.
«Порівнюючи зовнішньоторгівельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду. Так, продажі вершкового масла знизились ― на 46,7% ― до 1,2 тис. т, сухого молока ― на 40,8% ― до 2,5 тис. т, сироватки ― на 39,2% ― до 1,4 тис. т , сиру ― на 20%, до 666 т, молока та вершків незгущених ― на 17, 8% ― до 1,7 тис., а кисломолочних продуктів ― на 11% ― до 428 т», ― зазначає експерт.
Темпи падіння торгівлі у серпні виявилися найбільш масштабними у поточному році і склали 25,8%, що на 5,4 млн доларів менше, порівняно з липнем. Об’єми місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.
У той же час експорт сиру у серпні зріс на 76,7%, порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни простору СНД у зв’язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.
«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів’я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експортоорієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти. Перспективи зростання експорту за нинішніх умов виглядають примарними», – підкреслює аналітик.
Нагадаємо, за 8 місяців 2019 року Україна експортувала молочних товарів на загальну суму 165,5 млн доларів.