Угода про ЗВТ сприяла активізації українського агроекспорту до Канади – думка

0
287

На сьогоднішній день канадські компанії присутні в різних галузях аграрного сектору України і надалі торгівельні зв’язки між країнами будуть лише посилюватися. Про це повідомили радники з питань розвитку бізнесу посольства Канади в Україні Єлізавета Журавська та Ліліана Жиліна, в ході свого виступу на міжнародній конференції «Збільшення прибутків у міжнародній торгівлі», яка відбулася 19 лютого в Києві.

Захід провели агромедіа-агенція Sapienza Катерини Звєрєвої спільно з Ольгою Трофімцевою, експертом з зовнішніх ринків, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019).

«Якщо говорити про присутність канадських компаній на ринку України, то, перш за все, це стосується такого напрямку, як генетика. Канада є світовим лідером у галузі генетики, експортуючи генетичний матеріал для молочного скота в Азію та Східну Європу. Так, в 2019 році Канада поставила в Україну цієї продукції на суму $2,5 млн, а переважну більшість генетичного матеріла склали такі породи, як Голштинська та Джерсійська», – зазначає Ліліана Жиліна.

Серед зернових та зернобобових культур, що імпортуються Україною експерт виділила сою. Так, в 2019 році Канада поставила в Україну цією продукції на суму $1,5 млн. Однією з переваг канадського насіннєвого матеріла є схожість кліматичних умов в Україні та Канаді, що дозволяє використовувати одні ті ж самі сорти сої.  Наразі в Україні доступно майже 40 сортів канадської сої, більшість з яких складають високопротеїнові сорти з вмістом білку близько 46%.

Окремо Ліліана Жиліна звернула увагу на експорт риби та морепродуктів з Канади. «Канада омивається трьома океанами, тому вилов риби та розвиток екокультурної галузі в країні на доволі високому рівні. Крім того, Україна є важливим торгівельним партнером в цьому напрямку, займаючи четверту позицію серед найбільших експортерів риби та морепродуктів з Канади. Наразі, Україна імпортує такі позиції, як хек, холодноводна креветка, мойва, морський окунь та заморожений лобстер», – акцентує увагу експерт.

Також серед продукції, що експортується з Канади в Україну експерт виділила свинину. На сьогоднішній день Канада є другим за важливістю постачальником замороженої свинини до України після ЄС. Головним поштовхом для збільшення експорту канадської замороженої свинини стало прийняття угоди про вільну торгівлю. Згідно цього договору Канада отримала квоту на експорт свинини в Україну. Таким чином, вітчизняні трейдери мають право на безмитний імпорт канадської свинини в рамках певних квот, що збільшуються з року в рік. Так, минулого року квота становила 13 тис. тонн, в той час, як в поточному році її розмір становить вже 14 тис. тонн. Максимального значення даної квоти буде досягнуто через декілька років і її розмір складе 20 тис. тонн     .

Ще стосується експорту української сільськогосподарської продукції в Канаду, то експерти зазначили, що наразі на ринку України можна виділити 2 канадські компанії ,що спеціалізуються на закупівлі бобових культур для подальшого реекспорту української продукції. «В сегменті бобових культур Канада обрала доволі цікаву стратегію, адже незважаючи на те, що країна є світовим лідером з вирощування цих культур, вона вирішила не змагатися у даному сегменті з Україною, яка з року в рік нарощує поставки зернових та бобових, а використовувати український досвід собі на користь», – пояснює ситуацію Ліліана Жиліна.

Загалом, в останні роки експорт української аграрної продукції в Канаду демонструє позитивну динаміку, що в першу чергу було досягнуто за рахунок угоди про створення зони вільної торгівлі. Згідно даної угоди більшість мит на українську продукцію було скасовано. Зокрема, 98% експортованої продукції, були звільнені від мит одразу, а на решту позицій мита скасовуються поступово.   .
Зазначимо, що інформаційними партнерами заходу виступили:

EastFruitUkraineFood.orgAgri-GatorАгроіндустріяУННАгроперспективаMedushaСироман/Craft CheeseDrone.UA

Під час конференції, зокрема, виступили експерт з зовнішніх ринків, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019) Ольга Трофімцева, аналітик аграрних ринків Андрій Панкратов, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, експерт ягідного ринку, власник S.B.Frozen Foods Андрій Жуков, директор компанії Євросем Дмитро Шацман, радник з питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен, директор компанії ARTIS.com Василь Гальчевський, засновниця платформи HelpSMI Анастасія Ширіна та інші фахівці з виходу на міжнародні ринки, а генеральний директор групи компаній BioNorma Ярослав Чабанюк виступив модератором заходу.

Інформаційні партнери заходу: EastFruitUkraineFood.orgSEEDS.org.uaAgri-GatorАгроіндустріяУННАгроперспективаDrone.UA

«Солодкий» спонсор конференції – компанія «Житомирські ласощі».

UkraineFood.org

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я