Україна встановила рекорд з експорту яблука за місяць в листопаді поточного року

0
233

За інформацією аналітиків EastFruit, за листопад 2018 року з України було експортовано 6 тис. тонн яблука, що стало новим рекордом експорту за один місяць. Крім того, в порівнянні з жовтнем цього року експорт яблука з України подвоївся, а в порівнянні з листопадом 2017 року, виріс на 13%.

Попередній рекорд місячного експорту свіжого яблука з України, за даними аналітиків, був встановлений в березні 2018 року. З початку сезону 2018/19 років, українські виробники і трейдери вже експортували 12,2 тис. тонн яблука. Однак цей обсяг був нижче, ніж за такий же період попереднього сезону на 8% або трохи більше тисячі тонн.

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ОНН (ФАО) Андрія Ярмака, рекордний експорт в листопаді вселяє певний оптимізм, але українським фермерам необхідно подвоїти зусилля з експорту, щоб уникнути проблем в кінці сезону.

«Темпи експорту свіжого яблука з України збільшуються, однак вони залишаються незадовільними, враховуючи оціночний надлишок пропозиції продукції на ринку. Оскільки експерти Української плодоовочевої асоціації оцінюють надлишок десертного яблука на рівні 150 і більше тис. тонн, то для того, щоб позбутися від нього, необхідно експортувати щомісяця в 3-4 рази більше яблука, ніж експортується зараз», говорить Андрій Ярмак. «Ми очікуємо що до березня-квітня, ціни на яблуко можуть впасти нижче рівня, зафіксованого при збиранні яблука, тому що у багатьох фермерів яблуко почне втрачати товарні властивості і його потрібно буде продавати по будь-якій ціні. При цьому запаси яблука рекордні як в Україні, так і в Молдові, Польщі, Італії та інших країнах регіону, і всі вони будуть активізувати продажі в цей період», вважає експерт.

У той же час великим позитивом можна вважати розширення географії поставок українського яблука. Можна сказати, що на даний момент українське яблуко вже завоювало певну популярність і непогану репутацію в країнах Близького Сходу (Катар, ОАЕ, Кувейт, Єгипет, Ірак), Південно-Східної Азії (Сінгапур, Індонезія і ін.) і в країнах Євросоюзу, перш за все, на ринку Скандинавії і Великобританії. У зв’язку з цим дуже своєчасною бачиться ініціатива проекту розвитку експорту ФАО і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) щодо проведення торгового форуму Fruit Trade Ukraine – Middle East 26 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ. Очікується, що у форумі і В2В зустрічах візьмуть участь українські постачальники плодоовочевої продукції і продуктів їх переробки і покупці з країн Близького Сходу і Північної Африки, включаючи мережі супермаркетів і імпортерів.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я