У Туреччині, згідно з офіційною статистикою посівних площ, з минулого року почала поліпшуватися ситуація у виробництві пшениці, проте показники імпорту зернової залишаються досить високими.
Про це 20 серпня сказав Алі Булут, віце-президент Міжнародної Турецько-Української Бізнес Асоціації в рамках конференції АПК-Інформ «GMD Conference 2020: Summer Edition».
«З урахуванням того, що Туреччина є експортером борошна №1 в світі і другим за величиною постачальником на глобальний ринок макаронних виробів, у даного регіону досить високі обсяги імпорту пшениці. Примітним є те, що за останні 10 років Туреччина наростила експорт борошна в 2 рази, а постачання макаронних виробів – в 6 разів», – зазначив він.
Експерт уточнив, що на сьогоднішній день в Туреччині є 550 діючих млинів, які щорічно переробляють 13 млн тонн пшениці. При цьому підприємства працюють на 50% потужності, тоді як реальна потужність становить близько 30 млн тонн.
«Це свідчить про великий потенціал даної країни. При цьому Україні тут доводиться істотно конкурувати з Росією. Однак важливо відзначити, що турецькі імпортери традиційно закуповували високопротеїнову пшеницю, але останніми роками я все частіше стикаюся із запитами на пшеницю з протеїном 10,5%, що дає Україні ще більше шансів для збільшення своєї присутності на турецькому ринку збуту», – пояснив A. Булут.