Україна знаходиться на шляху до того, щоб стати повноцінним експортером рибопродуктів

0
242

Україна в найближчий час може стати повноцінним експортером продуктів із риби, вважає директор Асоціації Українських імпортерів риби і морепродуктів Дмитро Загуменний.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Агравері.

“Ми вже на шляху до цього. Наші компанії вже мають певні домовленості із Китаєм щодо експорту наших консервів та пресервів. Незабаром будуть й інші країни. Не слід думати, що нашій продукції там немає місця, адже і у Китаї переробляють чимало риби. На сьогодні там є потреба у переробленій рибі під європейськими брендами.  Так чому б не  «Made in Ukraine»?”,- зазначив Дмитро Загуменний.

Він також зазначив, що останні декілька років компанії, які займаються імпортом риби, стали більше її переробляти та експортувати.

“У цій галузі є величезні можливості для росту та розвитку. Чи знали ви, що минулого року Норвегія виростила майже 1,2 млн тонн лосося, проте Україна імпортувала із цього обсягу лише 8 тис тонн (охолодженого, цілого, патраного). Згідно з нещодавніми заявами міністра рибного господарства Норвегії, вже до 2050 року країна планує потроїти обсяги вирощування лосося і весь цей обсяг потрібно буде десь переробляти.

Зараз 80% усієї норвезької риби переробляють на рибних заводах наші сусіди-поляки, а потім, уже під власними брендами, торгують по всій Європі. Це виглядає закономірно, адже у Норвегії рівень заробітної платні суттєво вище, ніж у Польщі, і вартість кінцевого продукту буде високою, тому вони «знайшли» для себе країну ЄС, що стрімко розвивається та поки що має відносно низькі зарплати. Я переконаний, що в перспективі Україна може стати не менш успішним гравцем на ринку переробки риби та розширити свій експортний потенціал на ринках ЄС та Азії. Зручне географічне розташування у центрі Європи дозволяє це зробити. Уже сьогодні над експортом рибної продукції працюють декілька потужних українських компаній. Слід також зазначити, що при імпорті риби з Норвегії до Польщі ставка ПДВ складає всього 5%, а в Україні – 20%”,- зазначив директор Асоціації Українських імпортерів риби і морепродуктів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я