Українська соняшникова олія експортується на ринки понад 120 країн світу

0
301

Незважаючи на скорочення обсягів відвантажень протягом останніх чотирьох місяців, сезонні показники по виробництву соняшникової олії в Україні залишаються близькими до рекордного рівня, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Так, за період з вересня по липень 2017/18 МР експорт соняшникової олії склав 4963 тис. тонн проти 5428 тис. тонн роком раніше. За підсумками липня відставання від показників минулого рекордного сезону збільшилося до 8,5%.

У липні поточного 2017/18 сезону експорт соняшникової олії з України склав 422 тис. тонн, що на 3,2% менше в порівнянні з минулим місяцем і на 17,3% в порівнянні з липнем минулого сезону.

Основними напрямками експорту української соняшникової олії залишаються Індія (45% всього експорту), країни ЄС (26%) і Китай (9%). При цьому Індія, незважаючи на зростання імпортного мита, збільшила закупівлі в порівнянні з минулим сезоном на 21,4%, країни ЄС і Китай, навпаки, скоротили на 17,5% і 13,9%, відповідно.

Загальна кількість торгових партнерів на ринку соняшникової олії перевищує 120 країн, включаючи нові напрямки експорту.