Український експорт картоплі може зробити ривок у бік Європи – УАВК

0
261

Цілком ймовірно,  що цьогоріч експорт картоплі з України зробить ривок у напрямку Європи. Таку думку висловила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова в коментарі Агравері.

«Цього року ситуація змінилась – у червні наша українська сторона отримала лист із Єврокомісії із рекомендацією перевірити картопляні господарства за європейськими вимогами. Направду європейці перестраховуються, бо перевірка стосується 400 карантинних організмів, про багатьох із яких в Україні навіть не чули. Для порівняння: Митний Союз перевіряє українську картоплю за 18 параметрами», – стверджує вона. Під патронатом Фітосанітарної інспекції Держпродспоживслужба оперативно закупила спеціальні тест-системи, проінспектувала низку господарств у  багатьох регіонах. «Загалом в Україні перевіряється понад 1000 га картопляних посівів.  Ми сподіваємось на приїзд європейських інспекторів і на «зелене світло» для експортерів», – прокоментувала Руженкова.

У Держпродспоживслужбі повідомили, що з метою зняття обмежень щодо експорту української продовольчої картоплі до країн ЄС вони влітку цього року звернулися до Генерального директора з охорони здоров’я і захисту споживачів Європейської Комісії. У відповідь Держпродспоживслужба отримала листа від Представництва України при Європейському Союзі щодо можливих кроків і дій для зняття таких обмежень. Там зазначалося, що для заняття обмежень територія України має бути вільна від ряду шкідливих організмів, і це повинно бути підтверджено технічною документацією.

За ініціативою Української асоціації виробників картоплі було обрано 8 місць виробництва продовольчої картоплі для перевірки на наявність/відсутність шкідливих організмів у господарствах Житомирської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської та Львівської областей. Після перевірки інспекторами Держпродспоживслужби і надання всіх необхідних документів експерти ЄС повинні провести в Україні перевірку результатів досліджень, включаючи результати попередніх років, інформацію про середовище вирощування, місце розташування, виробництво, інспекцію на місцях, перевірку імпорту, зони вільні від шкідливих організмів, технічні звіти про лабораторні аналізи та результати заходів щодо боротьби зі шкідливими організмами в Україні.  Потім документація щодо фітосанітарного стану вищезазначених площ буде направлена на розгляд до Єврокомісії, яка може призначити до України аудиторську місію з метою оцінювання ситуації на місці. У разі позитивної оцінки комісія може розробити відповідний проект рішення щодо зняття обмежень на експорт української картоплі до країн ЄС.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я