Першочерговою складовою успіху експортерів української молочної продукції на ринку Китаю є знаходження власної ніші та зосередження на ній.
Про це йдеться у дослідженні “Оцінка молочного ринку Китайської Народної Республіки“, яке провела Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
“Китай величезний. Визначить пріоритетність ринкових можливостей, як географічно, так і по сегментах ринку. Визначте перспективний для експорту продукт та, відповідним чином, адаптуйте свою продукцію. Китайські споживачі часто мають свої власні переваги в тому числі смакові, а також щодо упаковки і маркування. Будьте готові адаптувати свою продукцію до китайських вимог”,- рекомендують фахівці ФАО, спираючись на висновки дослідження.
Крім того, українським експортерам, що бажають працювати на ринку Піднебесної потрібні інвестиції в просування товару на ринок, адже імпортний продовольчий ринок
має жорстку конкуренцію, а акційні кампанії мають вирішальне значення для нового продукту.
“Не перекладайте увесь вантаж просування продукту на плечі ваших дистриб’юторів.
Продемонструйте йому свою підтримку на цьому шляху. Безпрограшна ситуація може надихнути ваших дистриб’юторів продовжувати експансію на ринку. Шукайте та знаходьте спільні маркетингові можливості”,- йдеться в рекомендаціях ФАО на адресу потенційних експортерів на ринок Китаю.
Крім того, для виробників, що прагнуть поширити свою продукцію в Китаї, особливо споживчі товари роздрібної торгівлі, слід реєструвати торгову марку в Управлінні захисту товарних знаків КНР (China Trade Mark Office (CTMO)) якомога раніше.
“Це запобігає порушенням і створює довгострокову репутацію бренду”,- пояснили в ФАО.