Українським експортерам зерна в найближчі роки буде потрібно більше морських терміналів для перевалки

0
209

Експортерам українського зерна в найближче десятиліття буде потрібно більше морських перевалочних потужностей, оскільки потенційно українські аграрії здатні подвоїти врожайність зернових. Таку думку висловив керівник представництва Soufflet Group в Україні, президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«Україна ще навіть наполовину не використала потенціал з вирощування зернових. У нас вирощуються в середньому 4 тонни пшениці і трохи більше 5 тонн кукурудзи з гектара. При тому, що в США середня врожайність кукурудзи – 11 т /га, а у Франції середня врожайність пшениці – 8 т /га. І у нас є всі передумови вирощувати не менше, ніж ці країни. Таким чином, можна сказати, що на тих же площах ми можемо вирощувати в 2 рази більше. А вирощуючи в 2 рази більше, ми знову станемо біля моря і скажемо, що у нас не вистачає терміналів. Тому, думаю, в найближчі 10 років буде тривати будівництво терміналів, і це буде як і раніше вигідним бізнесом», – сказав експерт.

За словами Н.Горбачова, більш перспективними є термінали, які компанії-зернотрейдери будують для власних потреб, при цьому самостійно займаються залученням вантажопотоку. «Власний термінал можна розглядати не тільки як спосіб заробітку грошей, але і як спосіб управління якістю – як самого товару, так і якістю сервісу, який ти надаєш. Коли приходить судно, яке ти вантажиш не по 5 тис. тонн на добу, а по 40 тис. тонн – відповідно, у тебе буде і фрахт дешевше. Разом з тим, можу сказати, що за вартістю перевалки ми як і раніше перебуваємо вище, ніж в Європі. У Європі вартість перевалки становить 6 євро /т, у нас на сьогоднішній день – $ 9-11. І я думаю, що закінчиться це так само, як і у всіх країнах, де зернові термінали в 99% випадків належать трейдерам. Тому що маржа заробітку там дуже невелика. Ти повинен керувати вантажопотоком, повинен залучати величезні кошти, щоб забезпечити цей вантажопотік. І для компанії (яка займається тільки перевалкою), яка побудувала термінал, вклала в нього $ 100-200 млн., тепер потрібно залучити ще $ 300-400 млн. для забезпечення вантажопотоку – це практично нереально», – пояснив М.Горбачов.

За даними ДП «Адміністрація морських портів України», морські порти в 2017 р збільшили перевалку хлібних вантажів у порівнянні з 2016 р на 0,6% – до 40,587 млн. тонн, перевалка зерна скоротилася на 0,8% – до 39,139 млн . тонн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я