Україна впевнено відновлює свої позиції на європейському ринку органічної продукції. За даними звіту Європейської Комісії щодо імпорту органіки з третіх країн до ЄС Україна посіла 3 місце серед 123 країн за обсягами поставок органічної продукції до Європейського Союзу у 2024 році.
Після помітного падіння обсягів експорту в 2023 році український органічний сектор демонструє позитивну динаміку. Торік експорт органічної продукції з України до ЄС збільшився на 17,4% і сягнув 203,9 тис. тонн, що становить 7,7% від загального імпорту органіки до ЄС, пише OrganicInfo.
Категорії, що формують основу органічного експорту з України:
- Зернові культури (пшениця, кукурудза, ячмінь) – 83 728 тонн – Україна є найбільшим постачальником органічних зернових до ЄС.
- Олійні та білкові культури (соя, соняшник, ріпак) – 78 069 тонн – 3 місце серед постачальників цієї категорії.
- Фрукти та горіхи (в т.ч. заморожені ягоди) – 22 517 тонн – 8 місце серед експортерів.
Читайте також: Україна потрапила до трійки лідерів з обсягів експорту агропродукції до ЄС
Попри зростання частка органічної продукції в загальному аграрному експорті України до ЄС залишається дуже низькою — всього 0,03%, що свідчить про великий потенціал для подальшого розвитку галузі, збільшення експорту, зокрема, продукції з вищою доданою вартістю.
Загалом, за даними Євростату, Україна зберігає 3 місце серед усіх торговельних партнерів ЄС за обсягами постачання аграрної продукції, поступаючись лише Бразилії та Великобританії. У 2024 році частка України в загальному імпорті агропродовольчих товарів до ЄС становила 6,7%, що ще раз підкреслює стратегічне значення агросектору в європейсько-українських торговельних відносинах.
